Máma

Které pojištění je nejlepší pro Vaše dítě?

9.11.2020  | 
pexels-susanne-jutzeler-1292006

V dnešní době je pojištění nutnost víc než kdy jindy. Zvláště, pokud jde o děti, nemělo by být pojištění položka, na které se dá ušetřit. Někdy je ale těžké se ve všech nabídkách vyznat, proto nám dnes poradila Eva Svobodová, tisková mluvčí UNIQA pojišťovny.

Dobrý den, mám dvě děti, které jsou velmi živé a neposedné. Ráda bych jim proto sjednala úrazové pojištění. Jaké je nejvhodnější?

Vyberte si pojistku s progresivním plněním, ta je u dětských smluv je naprosto běžná. Znamená to, že odškodnění se může násobit, a to až čtyřikrát, podle toho, jak moc je úraz vážný. Čtyřnásobek pojistné částky dostanete například v situaci, kdy dítě následkem úrazu třeba oslepne nebo skončí na invalidním vozíku. Nezapomeňte, že u úrazového pojištění dětí nejsou zohledněny sportovní aktivity. Jakmile tedy vaše ratolesti dosáhnou patnácti let, sjednejte jim standardní „dospělé“ úrazové pojištění, které v  závislosti na nabídce pojišťovny kryje i tato rizika.

pexels-photo-1729927

Dobrý den, s manželem už nějakou dobu přemýšlíme o tom, že našemu dítěti uzavřeme pojistku.  Proti čemu bychom ho měli chránit?

Především proti vážným úrazům s dlouhodobými nebo trvalými následky. V dnešní době je možné děti chránit i před některými vážnými nemocemi, které mají zásadní vliv na kvalitu jejich života. Je dobré zvážit i denní odškodné za pobyt v nemocnici – to jsou v případě pojistné události peníze navíc, s nimiž můžete svým dětem zpříjemnit neradostné období stonání. Třeba tím, že jim zaplatíte nadstandardní pokoj nebo s nimi budete v nemocnici trávit více času. Příspěvek se totiž vztahuje i na dopravu nebo ubytování v místě hospitalizace.

pexels-josh-willink-286625

Mohlo by se Vám líbit