Kuchyně

Špagety carbonara

12.10.2020  | 
DSC_1682

Tohle je jídlo, které je u nás doma velice oblíbené. Často si ho dáváme v restauracích a jednoho dne jsem se rozhodla, že ho zkusím uvařit i doma. Recept mi dala moje nejlepší kamarádka, která vlastní luxusní restauraci River Garden Grill v pražském Karlíně. Dnes špagety carbonara už nedělám jinak, protože takhle jsou prostě nejlepší.

Čím kvalitnější suroviny na tohle jídlo použijete, tím lepší ve výsledku bude. Správně by se měla použít italská slanina “pancetta” místo klasické anglický slaniny, ale vzhledem k ceně pancetty dost často používám právě anglickou slaninu. Věřte, že i tak je výsledek skvělý!

Co budete potřebovat:

400 g špaget Spaghetti Bio, Rusticella d‘Abruzzo

200 g slaniny

100 g parmazánu

50 g másla

2 stroužky česneku

2 žloutky

100 ml omáčky Sugo alla Carbonara, Rusticella d‘Abruzzo

Himalájská sůl Carmencita

Čerstvě mletý pepř Carmencita

DSC_1602

Nejprve dejte do velkého hrnce vařit vodu a hodně ji osolte. Jakmile se začne voda vařit, vložte do ní špagety a uvařte je na skus.
Mezitím si nakrájejte najemno slaninu, nastrouhejte parmazán a rozmáčkněte česnek ve slupce. Následně ve velké pánvi rozehřejte máslo a vsypte do něj slaninu a česnek. Slaninu nechte na středním ohni osmažit dozlatova. Česnek nechte provonět a vyndejte jej.
Stáhněte plamen na mírný stupeň, těstoviny slijte a přidejte do pánve ke slanině.
V mističce vedle prošlehejte žloutky se sýrem a vlijte do těstovin. Vše důkladně promíchejte spolu s omáčkou carbonara a sundejte z plamene.
Na talíři špagety opepřete, osolte a zasypte parmazánem podle chuti.

Mohlo by se Vám líbit