Kuchyně

Španělská paella – dovolená na pánvi

19.5.2020  | 
paella-371880_1280

Musím se přiznat, že velkou část mojí dovolené představuje objevování místní kuchyně. 😀 Vzhledem k tomu, že miluji středomořská jídla, nejmilejší dovolené jsou pro mě samozřejmě tam, kde jsou na talíři mořské plody na tisíc způsobů. Zvláštní místo v mém srdci má určitě Španělsko, celodenní zobání tapas, popíjení cavy a večerní hory paelly s výhledem na pláž a živou hudbou jsou něco, co mi neuvěřitelně chybí. A protože je nejisté, kdy si vychutnám další porci přímo ve Španělsku, rozhodla jsem se pustit do kuchařských experimentů a udělat ji doma!

IMG_5025

 

Vždycky jsem měla za to, že paella je složité jídlo, je v něm docela dost ingrediencí a všechny chutě se spolu dokonale pojí. Nakonec jsem ale zjistila, že pokud ovládáte italské rizoto, právě paella není o moc složitější a princip je v podstatě stejný. Navíc budete potřebovat jenom jednu pánev nebo paelleru, pokud to s tímhle receptem myslíte skutečně vážně. 😀

Co budete potřebovat na 4 porce?

Na (VELKÉ 😀 ) pánvi rozehřejte olivový olej a orestujte na něm nasekaný česnek. Za pár vteřin, než by česnek zhořknul, přidejte nakrájená horní stehna, která hodně osolte a opepřete.
Až se maso zatáhne, přidejte nakrájené šalotky a červené papriky a zarestujte. Poté přidejte kalamáry nakrájené na kolečka a krevety a nechte je pustit šťávu, což trvá tak 5 minut, pak přidejte nasekaná loupaná rajčata a vařte, dokud nezačnou “mizet”.

Pak nastává čas přidat rýži, tu do pánve vsypte “po španělsku” křížem. Následně vše podlijte vínem, nechte jej chvilku odpařit a přilijte půlku vývaru a sáček koření na paellu, to obsahuje také šafrán, který je pro recept zásadní a rýži krásně zbarví do žluta. :) Tuto první část vařte spíš zprudka, dokud se tekutina neodpaří, následně přilijte zbytek vývaru a nechte paellu pomalu vařit dokud se neodpaří veškerý vývar a rýže nebude měkká. Paellu nemíchejte!

Do uvařeného pokrmu přidejte cukrový hrášek nasekaný na větší kusy, slávky uvařené zvlášť ve vývaru zapíchejte nahoru. Pánev zakryjte alobalem nebo velkou pokličkou a nechte ještě 5 minut dojít mimo plotýnku. Před servírováním na vrch paelly přidejte ještě měsíčky citrónu, kterými si ji každý pokape podle chuti. :) No a samozřejmě k jídlu dopijte ten zbytek vína! 😀

Mohlo by se Vám líbit