Krása

Krásné vlasy i v zimě nemusí být problém s tipy od Lussi Bugner

28.1.2020  | 
vlasy_ucesy

Koloběh péče o vlasy vlastně nikdy nekončí. Na jaře a na podzim nám častěji padají, v létě dostávají zabrat od slunce a vody a v zimě na ně čekají nástrahy v podobě mrazu, vlhkosti a topení. Zkrátka a dobře to naše vlasy nemají lehké nikdy! 😀 A je jen na nás, jak se postaráme o to, aby byly krásné a zdravé po celý rok. Naštěstí nám poradila naše kamarádka a vlasová kouzelnice Lussi Bugner!

„Vlasy jsou část těla, která odráží všechny změny. Ne nadarmo se říká, já z toho snad zešedivím,“ směje se Lussi. Nedostatek vitamínů, stres, nemoci, změna prostředí, změna ročního období… to jsou jen některé faktory, které ovlivňují to, jak naše hříva roste, či naopak vypadává víc, než bychom si přály. Pokud vlasy zatěžujete nesprávnou péčí, můžete se řítit směrem k pěkné katastrofě.

„V zimě vlasy trpí hned z několika důvodů. Vítr, mráz, vytopené místnosti a následné přechody do chladu jim ubírají na lesku a hydrataci. Výsledkem jsou vlasy krepaté, polétavé se sklonem k lámání. V tomto období je, více než kdy jindy, důležitá výživa, i když máte pocit, že vlasy máte spíš mastné. Vyživující péče jim rozhodně neuškodí, naopak, stačí se při aplikaci kondicionéru a masky vyhnout oblasti kořínků. Dlouhodobě svým klientkám doporučuji italskou přírodní vlasovou kosmetiku InSight, která má teď nově řadu Anti-Frizz a Antioxidant, ty jsou pro zimní období jako stvořené, z masek mám výborné zkušenosti s Olaplex 3.”

80868697_2428514073923560_2765664973882392576_o

InSight Anti-Frizz šampon, 239 Kč

Zařazení vlasové masky a používání kondicionéru a bezoplachové péče by mělo být samozřejmostí nejen s příchodem mínusových teplot. Stejně tak je nedílnou součástí „zazimování“ i doplnění vitamínů, které nám mohou chybět. „Budete se divit, jak moc se strava projevuje nejen na náladě, kondici, ale i na vaší kštici. Když vám chybí vitamíny a minerály, vlasy padají, jsou slabé. Nejen ženám, ale i mužům, může tento stav dělat velké starosti. Doplňujte tedy zejména selen, zinek a methionin, které mají prokazatelný vliv na kvalitu vlasů.“

pexels-photo-576831

Dalším nepřítelem pro vaše vlasy a pokožku hlavy se může stát čepice. „Během zimy je dobré čas od času provést peeling pokožky hlavy. Já doporučuji InSight Rebalancing Exfoliant. Nepřehánějte to také se stylingovými přípravky, i když máte pocit, že vás zachrání. Naopak, většina běžných laků na vlasy vysušuje nejen samotný vlas, ale i pokožku hlavy.”

„Péče o vlasy se střídá prakticky s každým ročním obdobím. V dnešní době je trh s kosmetickými produkty obrovský a může být těžké vybrat ten správný výrobek pro vás. Neřiďte se radami influencerů, každému sedí něco jiného. Správný kadeřník vám doporučí nejen střih a barvu, ale i veškeré produkty, které se hodí nejlépe pro váš typ vlasů. Pro léky si přece také chodíte k lékaři, a ne na Instagram. Odměnou vám bude nejen krásná hříva, ale zcela jistě i vyšší sebevědomí,“ uzavírá Lussi.

vlasy

Fotograf: Nešo Matić

Mohlo by se Vám líbit