Krása

Mrtvé moře – tajemný zdroj krásy a zdraví

19.3.2019  | 
pexels-photo-1115794

Když se mluví o Mrtvém moři, je to na několikahodinové debaty ať o náboženství, politice, biologii, geologii…zkrátka, tohle místo je prošpikované samými zvláštnostmi. My se dneska zaměříme na něco, čemu rozumíme podstatně líp, a sice na krásu a zdraví, na které má Mrtvé moře zázračný účinek! Nemusíte hned balit kufry a vykonat ozdravnou pouť do Izraele (i když to rozhodně stojí za to a letenky jsou za příznivé ceny :)), vydejte se s námi na obhlídku toho, co seženete i u nás. :)

Sůl z Mrtvého moře

Používání přípravků s obsahem soli z Mrtvého moře zajistíte své pokožce dokonalou péči. Jedinečná kombinace minerálů zamezuje vysušování a urychluje regeneraci.
Kromě běžné péče je sůl z Mrtvého moře doporučovaná při léčbě lupénky, akné, ekzémech, revmatu a k detoxikaci organismu.

Co tedy sůl z Mrtvého moře obsahuje?

  • Sodík – stará se o hospodaření organismu s vodou, má vliv na činnost svalů a nervů, podporuje krevní oběh a ledviny
  • Hořčík – má uklidňující a uvolňující účinky, ovlivňuje sílu svalů
  • Vápník – podporuje tvorbu kostí a zubů či svalové kontrakce
  • Draslík – udržuje rovnováhu mezi kyselými a zásaditými látkami v těle, stará se o hospodaření organismu s vodou, ovlivňuje tvorbu bílkovin a glykogenu, podporuje uvolňování hormonů
  • Železo – je důležité pro krvetvorbu, detoxikaci organismu, odbourávání stresu, vyskytuje se ve svalech a krvi

My jsme se už dávno zamilovaly do tělového scrubu od Sabon, který v kombinaci se vzácnými oleji prokrvuje a zvláčňuje pokožku (proti celulitidě TOP).

IMG_0133_1Body Scrub, Sabon, 690 Kč

Bahno z Mrtvého moře

Nikdy byste nemyslela, že na sebe budete dobrovolně plácat bahno? To z Mrtvého moře vás přesvědčí, že musíte začít. Obsah minerálů v bahně odstraňuje z kůže toxiny, povzbuzuje ji a uvolňuje. Lidé s problematickou či aknózní pletí ocení antiseptické a čistící účinky, bahno z Mrtvého moře odstraňuje černé tečky, snižuje množství mazu, stahuje póry a chrání kůži před předčasným stárnutím.

Nebojte se “ušpinit” obličej, tělo i vlasy bahnem v praktickém sáčku od Manufaktury. :)
ManufakturaRegenerační bahno z Mrtvého moře, Manufaktura, 259 Kč

Voda z Mrtvého moře

Vypít se nedá, zato vaše pleť bude díky ní skvěle hydratovaná. Voda z Mrtvého moře je ceněná hlavně pro své protizánětlivé a hojivé účinky, proto skvěle působí proti ekzémům, lupénce, akné a kožním plísním. Dá se ale také použít jako čistící pleťová voda nebo lázeň pro vlasy, které doplní o chybějící minerály.

Bio_Marine_Dead-Sea_Water_by_SEA_of_SPA__72263.1486633324.1280.1280Voda s minerály z Mrtvého moře, Sea of Spa, 249 Kč, Notino

Mohlo by se Vám líbit