Krása

Zatočte s kruhy pod očima

24.1.2019  | 

Vzhled pandy bývá často památkou na probdělou noc, nebo špatný životní styl. Ať tedy prožíváte těžké období plné bezesných nocí, nebo jste se vrátila z večírku nad ránem, nezoufejte, mám pro vás spoustu rad, jak nežádoucí otoky pod očima zamaskovat.

Odhalte příčinu
Základem úspěšného boje je zjistit co nejvíc o protivníkovi. Konkrétně u tmavých kruhů pod očima je důležité znát jejich příčinu. Mnoho lidí má tmavší pokožku pod očima danou geneticky a osobám s velmi světlou pokožkou mohou pod očima prosvítat žilky.
Dlouhodobé problémy s kruhy pod očima mohou být varovným signálem nemoci, alergie či hormonální nerovnováhy. Nejčastější příčinou otoků pod očima je však životní styl. Hodiny koukání do počítače, zakouřené prostředí, stres, nedostatek spánku a nevyvážená strava dává našemu tělu zabrat. Ovšem, pak tu je ještě jedna příčina a tu bych jednoduše pojmenovala status MATKY :-D!!!

Opatření
Alfou a omegou je dodržování pitného a spánkového režimu (což status MATKY, rozhodně neumožňuje…). Pokud zapracujete těchto dvou věcech, rozhodně vás čeká větší odměna, než jen zánik kruhů pod očima. V dnešní době existuje nespočet technologií, které vám pomohou zvyknout si a dodržovat novou rutinu. Pro kontrolu dostatečného množství tekutin můžete vyzkoušet mobilní aplikaci Water Drink Reminder (Musím říci, že to je velice užitečná věcička), která vás bude hlídat nebo motivační láhev se značkami.
Mobilní aplikace vám může pomoci i se zlepšením spánkového režimu, vyzkoušejte třeba GoogleFit (naprosto výborná věc, ale mně by zbytečně zabíral paměť v telefonu…). Ve stravě se pokuste omezit kávu (asi bych usnula i za chůze…) a přespříliš soli, naopak zařaďte více vitamínu C a železo (tento bod opravdu dodržuji). Pokud to stejně jako já nezvládáte, zkuste pleti dát alespoň nakopnutí v podobě Vichy Hyaluron Booster – momentálně mě zachraňuje od toho, abych vypadala jako zombie. 😀

První pomoc
Ráno se probudíte a v zrcadle vás čeká nemilé překvapení, na kruzích pod očima by se dalo houpat. Zasáhnout můžete domácími prostředky. Doporučuje se zejména chlad, takže si zkuste přiložit kostku ledu, nebo namrazenou lžičku přímo na oční okolí. Dalším skvělým tipem jsou zchlazené sáčky zeleného, či heřmánkového čaje, který má antioxidační a projasňující účinky, stejně jako dobře známé plátky okurky.
Pokud potřebujete těžší kalibr (nebo prostě nemáte čas a chuť čekat, zda fungují babské rady…), doporučujeme oční krém Vichy Lift Sérum, který je plný vysoce koncentrovaných účinných látek a v pár minutách oční okolí vypne.
Poslední stopy zamaskujte korektorem v lososové barvě, který neutralizuje nafialovělé kruhy.

Péče o oční okolí
Pokožka je v okolí očí je velmi tenká a je třeba se o ni řádně starat, protože nejen tmavé kruhy, ale i známky stárnutí jsou na ní nejviditelnější. Dlouhodobá péče je vždy znát, čím dříve se jí začnete věnovat, tím lépe. Nikdy však není pozdě začít! Oči před spaním vždy odličte a používejte speciální krémy na oční okolí s kolagenem a vitamíny. Důležité je pokožku chránit před slunečním zářením pomocí krémů s UV faktorem, v kabelce noste sluneční brýle, díky kterým nebudete “mžourat”. Při líčení si pokožku netahejte a ráno se pokuste oči nemnout. Čas od času je dobré (a příjemné) si dopřát návštěvu kosmetického salonu, kde vám poradí s péčí o váš konkrétní typ pleti.

Mohlo by se Vám líbit