Máma

Na dovolenou s miminkem? Proč ne?

14.7.2018  | 
7d128cd3-0dcb-4cd6-a51a-359d50939410

Vždy jsem ráda cestovala. Cestování miluji. Je to pro mě únik od práce a starostí. A jelikož “vypnu” pouze za hranicí Prahy :) , je to také pro mě nutná terapie! Nejsem žádný extrém (volného času mám málo), občas prostě pobalíme kufry a jedem .. Jak už víte, před rokem jsem se stala matkou (terapii potřebuji teď dvojnásob :D…).  A jde to vůbec skloubit? Je možné s miminkem cestovat? Ano! Přečtěte si moje vychytávky (bez kterých bych nejela) na letní cestu s ročním prckem 😉 .

První cestu se Samuelem jsme podnikli ještě v šestinedělí. Bylo léto, Samovi měsíc a pediatr nás včetně věty “vždyť si to s miminkem vůbec neužijete” ujistil, že malému cesta neublíží. Užili! Jen jinak :) . Cestu více méně prospal. Válení na lehátku s drinkem se sice moc nekonalo, ale podvečerní procházky s kočárkem byly dokonalé. K tomu tatínek “all day” k dispozici, veškerá péče nebyla jen na mě a u mě se tvořila i nějaká ta energie 😀 . A jak se říká: “spokojená máma, spokojené dítě”!

4134ba10-eb1f-4c9f-976e-63c55f1a9a53Dnes je Samovi rok a máme za sebou druhou letní dovolenou na Istrii. Stále preferuji cestu autem, protože upřímně si nedovedu představit jak bych nás limitně zbalila do letadla 😀 . Je to sice už větší kalibr, logicky celou cestu neprospal. Ale taška plná hraček a iPad plný dílů Krtečka nás zachránil :) . Vajíčko jsme už dávno vyměnili za kvalitní sedačku, čímž cestování dostalo jiný rozměr. Můj tip! Koupili jsme autosedačku Britax Römer Trifix 2 i-Size. Za mě perfektní nástupce! Snadná a bezpečná instalace díky ISOFIX a s řadou pokročilých bezpečnostních funkcí si můžete být jistí, že bude vaše dítě dobře chráněno. A v neposlední řadě .. vypadá skvěle (já zvolila denim barvu Blue Marble). Cena 9690,- Kč.

cd9a8632-9ca1-4d4e-9498-bfc879fd2f6c

Oproti dovolené s měsíčním miminkem jsme si konečně užívali i koupání, všichni. Samuel vodu miluje a bazén byl pro něj vrcholem (ty scény, když jsme odcházeli radši nekomentuji 😀 ). A bez čeho se neobejdete? Můj tip! Nafukovací kruh s křížem pro nejmenší Swim safe (0-1rok). Vnitřní výsek kruhu má sedátko, které jistí dítě tak, aby nemohlo propadnout dolů. Skvěle si to v něm užije v brouzdálku, tak i ve velkém bazénu. Cena 149,- Kč (a doporučuji koupit před cestou v ČR, my kupovali až na místě asi za trojnásobek ceny).

e79be0dd-1431-495b-84f4-2d5cadd6ae1f

Jelikož jsem máma, která si potrpí i na styl dítěte, nechyběly nám ani originální kousky na sebe. Můj tip! Tentokrát jsem si “ulítla” u značky Love Rebel (protože Samuel rebel je!). Kromě výstižného názvu “Love Rebel” (ten je prostě TOP!!!!!!), čistě česká značka šije z kvalitních materiálů, na což si potrpím. A ty designové kombinace vzorů si prostě zamilujete. Letní UV pumpky jsme pořídili několikery, protože jen jedny nestačí, že jo? 😀 Jsou ze speciální látky barevně citlivé na UV světlo. V místnosti, či zamračeném počasí, kde UV záření nedopadá, je látka černobílá a zabarvení není patrné. Působením UV záření na denním světle se látka rychle zabarví do sytých barev, wow! (cena od 170,- Kč).

6c75c393-3231-469f-9986-34b322ebea9d

Na cestu jsem si vybrala i deku od Love Rebel, která se dá využít jako přikrývka, na ležení či jako hrací deka. Je heboučká, lehoučká, vzdušná, na léto ideální (cena 420,- Kč). A jestli jste “stylish” blázen jako já 😀 , nesmí Vám chybět ani jejich doplňky, čepice, nákrčníky, šátky a … dětská ztracenka! Nevíte co to je? Stylový náramek se jménem dítěte a Vaším telefonním číslem (MUST HAVE!! cena 90,- Kč).

IMG_0135

V neposlední řadě další “nesmíte sebou zapomenout” věci na dovolenou jsou .. slunečník a moskytiéra ke kočárku. Obojí, když máte, je k nezaplacení. Co si budeme povídat, k létu patří i slunce a hmyz. A jedno mají společné, když je nemáte pod kontrolou, dokáží být pěkně otravní. Téměř každý výrobce kočárků je prodává. Chcete-li se však odlišit a “vytunit” si svůj kočárek jinak .. Můj tip! Značka Elodie Details nabízí jak slunečníky, tak moskytiéry. A obojí můžete sladit do jednoho designu. A nebo nemusíte 😀 . Mají spoustu originálních dekorů univerzálního příslušenství, které se neokouká! Cena slunečníku 1410,- Kč, cena moskytiéry 510,- Kč.

4ef24e23-69fa-46fa-995e-5fd31172d5e0

Takžeeee .. Ranní kávičky se snídaní v místních kavárnách, luxusní istrijské speciality v našich oblíbených tavernách, nekonečné procházky po pobřeží, vínečka při západu slunce, .. nic jsme si nenechali ujít, i se Samem :) . Moc si to užil, byl totiž s námi, s mámou a tátou. Už se to otočilo: “spokojené dítě, spokojená máma”!

Přejeme krásné léto! NEzoufalé léto! Cestujte, užívejte :* Anna

PS: Pro Vás od nás je tu slevička 12% na nákup celého sortimentu od LOVE REBEL !!!! Slevový kód: NEZOUFALELETO a platí do 27.7.2018 😉

 

Zdroj: instagram.com

https://www.loverebel.cz

https://www.elodiedetails.com/cz

https://www.britax-roemer.cz

Mohlo by se Vám líbit