Recenze

Zoubky jako perličky

16.2.2018  | 
BD25D8F5-13FE-41CC-BD41-F89DC84DFB3F

Nejkrásnější doplněk je úsměv. S touto větou rozhodně souhlasím a přiznám se, že úsměv a především zuby, jsou jednou z prvních věcí, kterých si na lidech všímám. Sama hodně dbám na to, abych měla zuby v perfektním stavu, a tak je moje rutina zřejmě trochu složitější, než kohokoliv jiného. 😀

Asi každý máme nějaký zlozvyk nebo hřích, o kterém víme, ale prostě mu nedokážeme odolat. Pro mě je to rozhodně silná káva a červené víno, obojí mi dělá dobře na duši (a taky na nervy 😀 ), co se týče zubů, taková sláva to už není. Mám hodně citlivý chrup, odhalené krčky a ještě k tomu všemu v noci skřípu zuby tak, že mě někdy ráno bolí celá čelist. Co si budeme povídat, není to úplně ideální stav pro peroxidové bělení a podobné procedury. Ostatně, bělení u zubařky jsem absolvovala jednou a naprosto mi to stačilo, protože mi po něm trnuly zuby ještě velmi dlouho.

7E84CB4C-EE56-4460-9C78-B58A7EBC5C6F

Snažím se tedy vždy najít nějaký kompromis. Můj kompromis momentálně zahrnuje střídání několika past na zuby. Používám Paradontax, přestože mi nechutná (a když máte kocovinu, je to spolehlivá cesta, aby se vám udělalo zle 😀 ), opravdu má skvělý účinek právě na odhalené krčky a dásně, což “obyčejné” pasty prostě nemají. Výbornou zkušenost mám i s pastou Elmex, kterou teď nepoužívám tolik, ale při kojení, kdy se mi zuby v podstatě drolily, mi hodně pomohl. Pokud mám pocit, že bych měla udělat pro svoje zuby něco navíc, sáhnu po Elmexu, který má vliv přímo na jejich stavbu, ale nemám po něm výrazný pocit svěžích a opravdu čistých zubů. Ten mám naopak po White Pearl Nanocare Silver, což je moje běžná pasta. Obsahuje koloidní stříbro, zelený čaj a mentol, takže působí protizánětlivě a antibakteriálně, díky tomu dobře bojuje i se zápachem z úst (kéž by to používali všichni, že? 😀 ). Po dobrých zkušenostech jsem vyzkoušela i White Pearl Nanocare Black Gold, která má bělící účinky díky obsahu černého uhlí a zlata. Samozřejmě od žádné bělící pasty nemůžete čekat zázraky a efekt jako po peroxidovém bělení. Černé uhlí je super pomocník k mírnému odstranění skvrn, případnému dosažení vaší přirozené barvy zubů a také působí protizánětlivě. Sama si zuby čistím minimálně dvakrát denně, někdy i častěji, pokud je to možné a efekt byl vidět.

EA08AC48-6E0C-40A3-8BBF-A272CA0BB5E6

Abych dosáhla stádia “zoubky jako perličky” musela jsem použít těžší kalibr, než je pasta. Po nepříjemné zkušenosti s bělením u zubaře jsem si objednala systém na domácí bělení, také od White Pearl. Upřímně, před prvním použitím jsem se modlila, aby mi nevypadaly zuby a já svůj domácí experiment přežila. 😀 Proto mě naprosto odrovnal výsledek – byl totiž srovnatelný s tím profi, za zlomek peněz, a hlavně bez následků v podobě nesnesitelně citlivých zubů. PROSTĚ VÝHRA!

Možná si budete ťukat na čelo, ale v honu za perfektním chrupem jsem zvažovala i fazety. Pravděpodobně byste se sami divili, kdo všechno se pyšní porcelánovým dílem zubaře namísto svého dokonalého chrupu. 😀 Naštěstí mám rozumnou lékařku, která mi vynadala, že s mými zuby je to naprosto zbytečný zásah a celou akci “potřebuju na mikrometr perfektní zuby” mi rozmluvila. Nakonec jsem vlastně ráda, protože se můžu chlubit tím, že fazety vážně nemám, i když můj úsměv vypadá skvěle, což prostě nemůže říct každý (a už vůbec ne v branži!). :))

Mohlo by se Vám líbit