Kuchyně

Podzim v misce

25.10.2017  | 
IMG_1738a (1632 x 1224)

Venku padá listí, mrholí, ležím zachumlaná pod dekou a nic se mi nechce. Krásné babí léto se ze dne na den přehouplo do podzimu se vším všudy. Tohle roční období se na mém jídelníčku projevuje dost specificky – můžu se utlouct po polévkách! Většinou nic jiného ani nevečeřím, protože miska husté polévky a kousek pečiva je naprosto dostačující (to se však nedá tvrdit o mém chlapovi, který sice polévku miluje, ale čeká po ní ještě jeden chod 😀 ).

Před pár lety byla dýňová polévka něco zajímavého a neotřelého, ale přijde mi, že každým rokem se z ní stává spíš klasika a už i moje babičky ji přijaly za svou. A stejně jako na všechno, i na ni má každý ten svůj jediný (samozřejmě nejlepší 😀 ) recept. Já tak nějak experimentuju, spíš se řídím citem a podle toho polévku nějak dám dohromady. Musím říct, že ten nejnovější si docela získal moje srdce, jsou v něm samé zdravé věci a pokud oželíte smetanu, je vhodná i pro vyznavače rostlinné stravy. :)

Na 4 porce potřebujete:
1 dýně (já použila máslovou)
tři mrkve
kousek zázvoru
zeleninový vývar
sůl, pepř
olivový olej
citronová šťáva
muškátový oříšek
římský kmín
přidat můžete i chilli, kari, kurkumu

IMG_1740a (1628 x 969)

Máslovou dýni jsem neloupala, jenom nakrájela na menší kousky a mezitím si rozehřála horkovzdušnou troubu na 220°C. Mrkev jsem očistila, nakrájela na silnější kolečka, zázvoru jsem očistila necelý centimetr a ten nakrájela na droboučké kostičky.
Na pečící papír na plechu jsem vyskládala kousky dýně, osolila, opepřila a pokapala olivovým olejem. V troubě jsem ji nechala asi 20 minut, aby byla zlehka nahnědlá, ale nepřipékala se a na 10  minut  jsem k ní přihodila i mrkev, aby trochu změkla.

IMG_1739a (1632 x 1224)

Opečenou dýni s mrkví jsem nasypala do velkého hrnce, zalila zeleninovým vývarem tak, aby byla ponořená. Když chcete polévku hustší, dejte vývaru míň, když řidší, tak samozřejmě víc.
Všechno jsem nechala vařit, dokud nebyla mrkev měkká natolik, abych se do ní mohla pustit tyčovým mixérem. Dýně se může klidně rozvařit, u té je to jedno. 😀 Pár minut před mixováním jsem přidala do hrnce i zázvor.

Pokud nechcete mít kuchyni vymalovanou na oranžovou, vřele doporučuji hrnec dát do dřezu, když polévku mixujete. Ušetříte si nervy a práci.

Polévku dávám zpátky na plotnu na mírnější stupeň a dochutím ji. S muškátovým oříškem opatrně, aby výsledek nebyl hořký. Mě dýňovka pořád přišla taková nijaká, tak jsem dost dosolila a přidala trochu citronové šťávy, aby tomu dala trochu života, římský kmín má taky hodně zajímavou chuť, která se k dýni hodí. Ke konci můžete přidat do hrnce trochu smetany. Já ji nemůžu, takže mám jasno. 😀
Pokud vám polévka vydrží do druhého dne, počítejte, že zázvor v ní se trochu rozleží a bude štiplavější. Dobrá zpráva pro nás “zázvoráky”, pro zbytek populace asi ne.

IMG_1742 (919 x 1632)
A jaký je ten vás TOP recept? :)

Mohlo by se Vám líbit