Krása

Praktické rady na vylepšení stylu a sebevědomí

6.6.2017  | 
FB_IMG_1496781510303

Jistě si vzpomenete, že jsem se minule rozepsala ohledně sebevědomí. Jak si ho vlastně dodat. Bylo tam 5 těžkých otázek, to uznávám, které jste si měla poctivě promyslet a pak si na ně odpovědět. Bylo vás pár, které mi psaly, že jako oukej, ale jak to udělat prakticky? Nemáš Petro nějakou konkrétnější radu?

Tak tady máte ve stručnosti pár rad, které vím, že v praxi fungují. Okořenila jsem to i přímou řečí mých klientek. Třeba se v tom najdete taky. :-)

„Mám doma troje letní šaty. Jedny s příliš hlubokým výstřihem, kvůli němuž se v nich necítím komfortně. Druhé jsou výstřední a nehodí se pro všední nošení a třetí jsou mi trochu knap, přibrala jsem. Nekoupím si nové, protože mám troje, ale nenosím je,“ svěřuje se květinářka Jarka (31).

RADA
Přesně takhle dochází k situaci, kdy ráno otevřete přecpanou skříň a jednoznačně nemáte co na sebe. Šaty vyhodit či prodat a koupit si jedny skvělé nové! Ani nevíte jakou tím uděláte radost někomu jinému.

“Miluju svetry, mám jich spoustu, ale když si ho obléknu, tak na mě visí a nebo vidím žmolky.”

RADA
Vyhoďte ze svého šatníku všechno obnošené, vytahané, seprané, co je vám dlouho malé nebo velké, co vám nesedí. Vše mimo styl, který byste chtěla nosit a o němž sníte. Na žmolky skvěle fungují odžmokovávací strojky.

„Podle modelky v katalogu, který mi přistál ve schránce, jsem ulovila krásné podzimní bavlněné šaty, plus pásek, plus šátek. Dělala jsem s tím roky parádu ačkoli bych si to sama takhle nikdy nenakoupila. Díky Petro.“ říká sedmadvacetiletá Kristýna.

RADA
Hledejte v sezónních katalozích, vydává je většina značek. Vidíte funguje to.

Další obecné rady
-> Nakupujte tak, abyste mohla kousky v šatníku kombinovat a doplňovat. Méně je více.
-> Pracujte s barvami. Základní barvy: modrá, hnědá, šedá, béžová, černá, bílá a jejich odstíny. Nepřehlcujte se multikolórními potištěnými kousky alá Desigual. Stačí 2-3 kusy.
-> Hledejte inspiraci v časopisech a u módních blogerek. Sledujte, čtěte, serfujte.
-> Najděte si celebritu (nejlépe odpovídajícího věku i postavy), jejíž styl vám je blízký, a zkuste ji napodobit.
-> Najměte si osobního stylistu nebo kouče stylu. Tohle funguje a investice se vám vyplatí.
-> Jděte do jiných obchodů, než obvykle. Běžnou konfekci kombinujte s luxusnějšími značkami, které objevíte v obchodních centrech, neostýchejte se vstoupit!
-> Barvěte si pravidelně vlasy a pečujte o ně. Ale ano, i tohle patří do stylu. S mastnýma vlasama a vyleženým kolečkem vzadu na hlavě moc parády nenaděláte.
-> Klasická bílá košile je lepší než sedm triček. A tím se řídím i já a tak jsem si pořídila skvělou bílou delší košily v ZARA.
-> Tvářenka a výraznější rtěnka vás rozzáří a udělá tu pravou třešinku na vašem stylu
-> Investujte do sebe, vsaďte na kvalitu. Klasika je lepší než trend za každou cenu, A hlavně, pokud investujete například do kabátu dost peněz, pak vlastně i ušetříte. Kvalitní kabát vydrží 5 sezón a více.
-> Investujte do sebevzdělání. Najděte si kosmetický kurz, kde Vás naučí správně se líčit. Získáte praktické tipy na nákup líčidel a už nemusíte hledat, která barva make-upu je ta pravá pro vás.
-> Některé obchody, například Tchibo, Orsay, Zara, Promod, prodávají už hotové kolekce od čepice po boty. Můžete nakupovat nebo se inspirovat na internetu.

No a moje nejoblíbenější doporučení na závěr!
Čím horší máte ráno náladu, tím větší pečlivost věnujte krásnému oblečení. Bude vám líp.

S láskou Petra

 

Mohlo by se Vám líbit