Krása

Jarní detox šatníku

6.4.2017  | 
FullSizeRender-1

Letošní jaro je zlomové. Vnímám ho jako mezník. Je to možná i tím, že jsme si v lednu s kamarádkou udělaly vision boardy pro rok 2017 a opravdu se do toho opřely. Hrály jsme si s nůžkami a lepidlem jako malé holky. Vše, co jsme měly na srdci, naše přání, vize, hesla a očekávání, jsme vystříhaly z časopisů a poskládaly na veliký arch. Byl to skvělý zážitek a rozhodně to doporučuji i vám!
Nakoplo mě to. A to hlavně tím, že jsem si dala závazek, že budu více cestovat a chodit za kulturou. Snažím se to plnit a nesedím za pecí.
Cítím však, že tímto rozhodnutím se změnily i moje požadavky na šatník. Najednou mi nějak nevyhovuje jeho skladba. V dost věcech jsem si připadla okoukaná. Na častější cestování potřebuji oblečení více kombinovatelné, které mi bude vzájemně ladit a pokaždé vykouzlím jiný outfit. A tak jsem neváhala a udělala si detox šatníku.

A jaké jsem z toho získala poznatky a co mi přišlo fajn?

Nelpím ani na těch NEJ šatech, o kterých jsem si to až doteď myslela. Je to úleva. Vždycky si řeknu, že to někomu udělá velkou radost. A pak už mě to netíží.

Nespěchám s naplněním skříně. Na nových kouskách stále pracuju a poctivě vybírám a ladím je k sobě. Pěkně pomalu a s rozvahou.

já_moda_3

Uvědomila jsme si, jak chci působit na okolí. Chvíli jako žena a chvíli jako umělec. Novátorsky, neokoukaně, inspirativně. No a co si budeme povídat hlavně mladě!

Pořídila jsem si pár rafinovaných sukní a šatů. Ty vynikají hlavně střihem, asymetrií a kladou důraz na mé nohy. Těma se chci chlubit.

Elegantní batůžek doplňuji malou kabelkou. Připadá mi to víc free a mladistvý než velké kabely pro paní z kanceláře.

Ještě více chci v sobě probouzet ženskost a to i za cenu, že budu mít otlačený nohy z vysokých lodiček. Protože si prostě uvědomuju, že postojem na „vysoké noze“ se mi mění postavení celého těla a mě se to líbí! Nenosím je denně a tak kašlu na řeči o zkracování šlach.

Díky tomu chodím pomalu a více se rozhlížím po krásách naší Zlaté Prahy.

Vidíte jak nás oblečení ovlivňuje? A proto milé dámy zamyslete se TEĎ nad svým životem a přizpůsobte tomu i svůj šatník. Uspokojí vás to a naplní klidem jako mě.

Krásné něžné jaro

Petra Šestakova

Mohlo by se Vám líbit