Kuchyně

Rozzařte svou pleť jídlem

1.2.2017  | 
1929625_pochutnate-si-jeste-zhubnete_image_620x349

Jídelníček pro krásnou pleť

O pokožku obličeje i celého těla lze pečovat zvenčí a zevnitř. Můžeme na sebe denně nanášet vrstvy pečujících a hydratačních přípravků, čistit kůži peelingem, ošetřovat ji séry a masírovat zázračnými přípravky proti vráskám, ale důležitou roli také hraje vyvážená a zdravá strava.

Jídelníčkem je možné ovlivnit ekzémy, kožní alergie, akné, vrásky i vyrážky různého původu – jen je třeba systematičnost, poctivost a trpělivost.

Výživa pleti rovná se výživa těla a naopak. Když budete dobře živit svoje tělo, budete mít jistotu, že i pleť dostává to nejlepší.

Několik tipů, jak prostřednictvím jídla vyživíte a rozzáříte svoji pleť:

Mastné kyseliny

Omega 3 a 6 mastné kyseliny jsou nezbytné pro správnou funkci organismu, nervového systému, metabolismu i pro kvalitní vlasy a pleť. Zaměřit byste se měli především na omega 3 více nenasycené mastné kyseliny, které nám v jídelníčku často chybí. Dopřávejte si proto tučné mořské ryby, ořechy, ořechová másla, jakákoliv semínka i avokádo. Energetické hodnoty tuků se nebojte – vyváží ji svým pozitivním vlivem na zdraví i pleť.

proteiny Foto:

 

Proteiny

Bílkoviny jsou stavebním kamenem všech tkání našeho těla, tudíž i pleti. Aby se mohla kůže kvalitně hojit a regenerovat, je potřeba jí stavební materiál dodávat v jídle. Jezte libové maso, ryby, celá vejce, mléčné výrobky i luštěniny. Vyživíte nejen svaly, ale také pleť.

Vitamíny

Nebojte se toho, že byste měli ve svém jídelníčku nedostatek vitamínů – tedy za předpokladu, že jíte dost zeleniny a ovoce. Pokud se bojíte, že svému tělu vitamíny v takovém množství, v jakém by je potřebovalo, nedodáváte, nebojte se pořídit si multivitamínové tablety. Pleť potřebuje především vitamíny C, B a E!

Minerály

S minerály je to jako s vitamíny – v našich podmínkách téměř nikdo jejich nedostatkem netrpí. Pleť minerály miluje, proto jezte potraviny, které jsou bohaté na selen, zinek, vápník, hořčík či železo. Najdete je v mase, zelenině, ovoci, vejcích i mléčných výrobcích. Multiminerálové doplňky stravy se prodávají také, ale jako u vitamínů platí, že pokud máte jídelníček pestrý, nepotřebujete je. Jestli je chcete vyzkoušet, nebojte se, určitě vám neublíží.

Voda

Voda je základ života i hydratované pleti. Pijte čistou vodu, minerálky a slabé čaje. Naopak zapomeňte na přemíru alkoholu, kofeinových a slazených nápojů. Myslete na to, že nejen vaše tělo potřebuje pít, ale také jeho pokožka. Dehydrovanou pleť poznáte snadno tak, že se vysušuje a tvoří se na ní zbytečně vrásky – a to přece nechcete.

Nejlepší sladké snídaně Foto:

Krásný FIT day

B.

Zdroj: Fithall.cz a foto www.thinkstockphotos.com

Mohlo by se Vám líbit