Krása

MHD – studnice moudrosti

11.5.2016  | 
bus-1209153_1920

Každý den nastupuju do MHD a se sluchátkama v uších tiše protrpím svou cestu do práce. Někdy se ale přihodí věci, které nikde jinde zažít prostě nemůžete! Bylo slunečné odpoledne, jela jsem z práce domů a přemýšlela, co k večeři. Na další zastávce přistoupily dvě dámy ve věku něco přes 80 let – těžko odhadnout a posadily se přímo za mě. Byly vkusně oblečené, upravené vlasy, make-up – prostě šik. Vzhledem k jejich věku musely mezi sebou hovořit hodně hlasitě a evidentně si měly co říct. Takže když začaly probírat nevěru své již zesnulé kamarádky (ať je jí země lehká), nešlo tento rozhovor přeslechnout. A abych pravdu řekla, dost mě to zajímalo :)

Paní Věra se ptá kamarádky: „Dášo, tak mi ale řekni, jak to tenkrát bylo, proč to ta Maruška manželovi proboha přiznala?!“ Záhy se jí dostalo odpovědi: „Věruško, já Ti řeknu proč… protože byla úplně blbá! Přitom ten její novej byl takovej tlustej a mrňavej, nevím, co na něm vůbec viděla. Měla si užít a hlavně nic neříkat doma! Já bych nikdy nic takovýho nepřiznala.“ Paní Věra souhlasně přikyvuje: „ Máš pravdu. Tohle se nedělá.“ A pak přišlo něco, co mě naprosto odzbrojilo. Obě dámy najednou – přímo sborově a ještě hlasitěji pronesly: „ZATLOUKAT, ZATLOUKAT, ZATLOUKAT.“ V tu chvíli se otočil celý autobus a já už nezvládla zakrývat své pobavení. Načež paní Dáša musela vystoupit a loučila se s kamarádkou: „Tak čau kočko!“ …smála jsem se ještě doma. Doufám, že i já budu v 80ti vitální a především chytrá, přesně tak jako paní Věra a Dáša :)

Minulý týden si ke mně v trolejbusu přisedl starší pán. Byla jsem nachlazená, tak jsem čas od času zakašlala. Pán mě po chvíli začal vyprávět, jak doma pěstuje eukalyptus, má ho na čtyřech oknech a ještě na balkóně. Prý krásně voní, odpuzuje komáry a hlavně ve formě čaje vyléčí každé nachlazení. V tu chvíli jsem dost litovala, že pán nevyužil zázračných vlastností eukalyptu a nevyrobil si z něj deodorant. On ale pokračoval. Měl eukalyptus dovezený z Brazílie. Radil mi, abych poprosila svého snoubence, aby mi ho také pořídil a tak mě zbavil nepříjemného kašle. Pánovi jsem přislíbila, že hned jakmile si nějakého snoubence opatřím, obrátím se na něj s prosbou o květinu eukalyptu dovezenou z Brazílie. :)

A protože by se chytří lidé měli ponaučit z rad a zkušeností těch starších, poproste své snoubence, aby Vám pořídili květinu eukalyptu. A pokud se někdy stane, že jim budete nevěrné, ZATLOUKEJTE!

Krásný den dámy :) T.

 • Anna 12.5.2016 at 17:09

  Brecim smichy

 • Sabina 13.5.2016 at 11:23

  jóó, v MHD se toho člověk dozví…
  … miluji ty hluché telefonisty(mluví do mobilu tak hlasitě, že je to slyšet až na konečné), ale i přírodní lidičky(znají, ale ze zásady nepoužívají žádné antiperspiranty, deodoranty nebo nedej Bože parfémy – je to přeci škodlivé přírodě), ohleduplné spoluobčany důchodového věku(MUSÍTE jim uvolnit sedadlo, přestože jsou o dvě dál dvě/tři volná, mají na to přece z pozice věku právo), atd. , atd. …
  děkuji za krátkou, úsměvnou chvilku v průběhu pracovního maratonu :)
  a Dáše a Věře fandím, dámy mají pravdu(s tím zatloukáním) a závidím, já se asi 80 vůbec nedožiju, ale pokud ano, chci být cool zrovna jako ony 😀

 • Milena Kulhánková 13.5.2016 at 12:45

  :) tak, jezdit městskou hromadnou dopravou není k zahození

 • Mohlo by se Vám líbit