Poradna

Mlčení bolí

31.3.2016  | 
????????????????????????????????????

V červnu roku 2015 spustila Asociace pracovníků intervenčních center ČR celostátní kampaň Mlčení bolí, která je součástí projektu s názvem „Zlepšení praxe při prevenci, identifikaci a potírání domácího násilí prostřednictvím specializace“. Celý projekt je financován z Norských fondů a kampaň Mlčení bolí realizuje agentura Guideline, s.r.o. Praha. Hlavním cílem je rozbourat mýty a tabu kolem domácího násilí a zviditelnit činnost Intervenčních center v České republice.

Do kampaně se zapojila celá řada známých osobností. Jiří Bartoška, Jan Kačer, Pavel Anděl, Roman Šebrle, David Suchařípa, Bára Basiková, Ilona Svobodová, Nela Boudová, Michaela Kuklová, Veronika Freimanová, Lenka Krobotová, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jitka Schneiderová, Michaela Maurerová a další propůjčili kampani svou tvář. Stržením symbolické pásky z úst vybízejí veřejnost, aby se nebála o domácím násilí otevřeně mluvit. Postupně se zapojuje široká veřejnost i odborníci z pomáhajících a ostatních profesí. Já i mí kolegové z Intervenčního centra v Pardubicích jsme podpořili tuto kampaň již v minulém roce.

Proto i my – holky z „Nezoufalek“ jsme se vyfotily se symbolickou páskou přes pusu! Přidáte se k nám a ukážete tak světu, že proti domácímu násilí se musí aktivně bojovat??

PS: Součástí kampaně Mlčení bolí je také rozsáhlá výzva na sociálních sítích. Mlčení bolí vybízí lidi na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Youtube, aby vyjádřili svou podporu nasdílením vlastní fotografie s páskou přes pusu a hashtagem #mlceniboli.

Více o kampani na: www.mlceniboli.cz

Mohlo by se Vám líbit