Krása

ŽEBŘÍČEK 10TI NEJHRŮZNĚJŠÍCH DIET

3.3.2016  | 
belly

Období jara je obdobím shazování přebytečných kil. Všechny chceme být přeci krásné do plavek. I já čas od času brouzdám po internetu a hledám, jestli už konečně někdo nevymyslel zaručený recept, jak rychle a bez námahy zhubnout :). Samozřejmě jsem nic takového neobjevila, ale zato jsem narazila na spoustu “zaručených” diet, které mě opravdu pobavili, a proto se o ně chci s Vámi podělit. Ale doma je rozhodně nezkoušejte!

1       Kyslíková dieta

Tato dieta je založena na pojídání ničeho! Další složkou Vaší stravy by měla být sluneční energie, jako základní zdroj životní síly. Tento „životní styl“ propaguje americký institut The Breatharian Institute, kde nabízejí seminář, ve kterém Vás naučí žít ze vzduchu za pouhých 10 000 dolarů. Tyto kurzy vede pan Wiley Brooks, který si tímto způsobem vydělal již 25 miliónů dolarů. On sám si však občas pochutnává na cheesburgerech a cole, protože jak říká, udržuje tím rovnováhu svého života. Bohužel se najdou i lidé, kteří této dietě opravdu věří a následkem toho zemřeli. V dnešní době jsou známé tři oběti.

2       Tasemnicová dieta

Jak sám název napovídá, k dodržení této diety potřebujete pouze spolknout zárodek tasemnice a nechat ho v sobě růst. Kouzlo štíhlosti v tomto případě spočívá v tom, že všechno co sníte, jde do chřtánu zákeřnému červovi, který ve vás žije, a vy hubnete (což je doprovázeno silným zvracením a průjmy). Tento byznys vzkvétal po roce 1900 natolik, že v Mexiku vznikla farma na tasemnice. Jakmile člověk dosáhl požadované váhy, vzal si antiparazitickou pilulku, která tasemnici zabila, pokud měl ovšem štěstí. Pak ještě musel parazita z těla vyloučit, což mohlo způsobit břišní a rektální komplikace.

3        Kokainová dieta

Další populární zeštíhlovací program má název drogy všeho druhu. Celebrity jako Lindsay Lohan nebo Nicole Richie a hromada modelingových celebrit si udržují svůdné křivky novodobou zázračnou pilulkou s názvem Adderal. Jak funguje? Má stejné účinky jako třeba kokain. Nabudí tělo a docílí nechutenství. Odborníci tvrdí, že drogy jsou cesta do pekel, která funguje jen chvilku. Pak se váha opět obrací vzhůru. Závislost na drogách ovšem přetrvává.

4         Žvýkací dieta

Tuto dietu zavedl Horace Fletcher, Američan, který žil v 19. století, byl tak obézní, že s ním pojišťovna odmítla uzavřít životní pojistku. Byl ale rovněž propagátor svébytného dietního stylu – protože má člověk 32 zubů, měl by do každého sousta 32krát kousnout a teprve poté jej spolknout. Na tom by nebylo nic zvláštního, ještě po více než 120 letech se tento způsob konzumace jídla využívá při redukci hmotnosti. A ukazuje se, že může být i účinný.
Ovšem někteří lidé si žvýkací dietu upravily po svém. Sice stále 32krát přežvykují každé sousto, ovšem poté jej vyplivnou. Jsou totiž přesvědčené, že po této době již potrava v ústech „pustila“ veškeré živiny, takže není nutné se ještě dotovat kaloriemi.

5         Spánková dieta

Když člověk spí, tak nic nejí, což je hlavní krédo této diety. Pomocí prášků na spaní navodíte i několikadenní spánek, ve kterém hladovíte a tudíž hubnete. Když pomneme, že hladovění není zdravé samo o sobě, během spánku se nedostane do těla ani kapka tekutiny, takže nutně musí dojít k dehydrataci.

6          Vatová dieta

Před každým jídlem snězte několik vatových tamponků – zaplní žaludek, jsou bez kalorií a vy toho sníte o mnoho méně, anebo vatou rovnou nahraďte celý pokrm. Je známo, že touto dietou se udržovala ve „formě“ nejedna modelka!

7         Octová dieta

Jak již bylo zmíněno, hubnoucí celebrity nejsou ničím novým. Lord Byron byl jedním z prvních vzorů pro ty, kdo se snažili zhubnout a odstartoval tak naprostou posedlost veřejnosti. Začátkem 19. století romantický básník zpopularizoval dietu sestávající převážně z octa. Ve snaze očistit organismus doporučoval denně pít ocet a jíst brambory máčené v něm. Vedlejší účinky zahrnovaly zvracení a průjem. Protože Byron měl značný kulturní vliv, vyvolala jeho metoda obavy, že ji budou následovat mladí lidé – a spousta romantiků se také omezila ve stravě na ocet a rýži, aby dosáhli “byronovského” módního bledého a vyhublého vzhledu. “Naše mladé dámy prožívají většinu dospívání na pokraji vyhladovění,” napsal tehdy jeden z kritiků.

8         Dieta podle císařovny

Nejslavnější historickou dietářkou byla například i císařovna Sisi. Při svým 170 cm si udržovala váhu kolem 45 kilo, cvičila asi šest hodin denně a praktikovala hned několik zvláštních diet. Například jednu dobu pila pouze krev z masa, potom opět maso začala konzumovat – ovšem syrové.

9         Čokoládová dieta

Postačí si před jídlem dát čokoládovou dobrotu, zapít horkým nápojem a následně jste do sebe dostaly už jen minimum jídla a kila šla dolů sama. Tyto pilulky s názvem Ayds se staly hitem zejména v sedmdesátých letech. Obrovské prodeje zastavila až nemoc AIDS, která zasáhla svět v osmdesátých letech, a to kvůli podobnosti názvu. Později se navíc prokázalo, že hlavní ingredience čokoládové pochoutky, látka fenylpropanolamin, značně zvyšuje riziko mrtvice zejména u mladých dívek a žen.

10     Projímadlová dieta

Můžete sníst jídla, kolik jen chcete, pak si nakapete pár kapek projímadla a vše jde spolehlivě ven. Jednou z propagátorek tohoto způsobu udržování si postavy je zpěvačka Britney Spears. Ještě intenzivnějšího účinku dosáhnete, smícháte-li projímací čaj s čajem na očistu těla. Co k tomu dodat…

Takže pokud je Vaše předsevzetí shodit pár kilo, určitě nesázejte na tyto diety, ale na zdravou stravu, pravidelnost, dostatek pohybu a především dobrou náladu! 😉

A jakou nejstrašlivější dietu jste drželi Vy? Už teď se těším na Vaše komentáře :-). T

Mohlo by se Vám líbit