Máma

Platí u dětských plínek, že cena je přímo úměrná kvalitě?

1.3.2016  | 
Romana Pavelková se synem Maxem

Dětské jednorázové pleny dnes používá téměř 90 % rodin s malými dětmi. Je lepší kupovat dítěti drahé pleny, nebo stejnou funkci splní i ty nejlevnější? Na co si dát při výběru pozor a kdy už se opravdu nevyplatí šetřit?

Bez dětských plenek se neobejde žádné děťátko. Pokud mu chcete dopřát to největší pohodlí a péči, určitě oceníte náš test. Společně s Maxíkem, který v testu nastavil svou vlastní kůži, jsme pro vás vyzkoušeli několik plen.I když se v poslední době hodně mluví o návratu látkových plen, jednorázové pleny pro svá děťátka stále kupuje většina maminek. Asi mi dáte za pravdu, že snahou všech matek je, aby jejich spokojené miminko mělo zadeček v suchu bez opruzenin, nežádoucích alergických reakcí a to za co nejrozumnější cenu.

Při testování jsem zjistila, že levnější pleny jsou potažené igelitovou vrstvou, jsou proto často neprodyšné a dítě se snadno zapaří. Neméně důležitá je i výdrž suchých zipů a množství ochranných gumiček, které udrží plenku na správném místě, ale teď k samotnému testu. Vyzkoušeli jsme Pampers Premium Care, Huggies Super Dry, Pampers Active baby a DM Babylove.

Plenky Pampers Premium Care vyšly, co se týká vlastností, z našeho testu nejlépe. Plenka je velmi tenká, ale přitom pojme skutečně velké množství tekutiny. Kromě dvou bočních manžet, které obepínají dítě téměř po celé délce plenky, mají silnou gumičku i na zadní straně, která bezpečně zabrání nepříjemným „nehodám“. Perfektně sedí i při pohybu a vyhovuje i alergikům. Vydrží celou noc a ráno je vnitřní strana plenky stále suchá! Jejich nevýhodou je cena. Mnoho maminek bude asi oponovat, že jsou hodně drahé. I já jsem měla tento názor, a proto jsem vyzkoušela i jiné značky. Ovšem s klidným svědomím mohu říci, že toto je ta nejlepší volba pro mě i Maxíka. Neříkám, že pleny nenakupuji v akci, abych ušetřila, nebo ve větším výhodnějším balení. Jak se říká, kdo šetří má za tři, ale na jednom šetřit nechci – a to je pohodlí mého dítěte.

Na druhém místě a srovnatelně dobře dopadly pleny Huggies Super Dry a Pampers Active Baby. Pleny hodně vydrží hlavně v zátěžových situacích jako je noc, delší jízda autem nebo procházka venku. Plenky mají pružné gumičky, díky kterým neprotékají a suché zipy vydrží i opakovanou kontrolu dítěte. Velkou výhodu Pampers Active Baby je v tom, že se dají v nákupních centrech pořídit v akcích, kdy se na velkém balení plen dá ušetřit i 150 Kč, což už zní zajímavě.

Na pomyslené třetí místo, hlavně s přihlédnutím k ceně, bych dala pleny Drogerie DM Babylove. Drogerii DM mám moc ráda a i většinu jejich výrobků. Řekla bych, že poměr ceny a výkonu odpovídá. Pleny Babylove nevydržely sice celou noc až do rána, ale k běžnému dennímu užívání jsou vyhovující. Problémem v porovnání s plenami zmíněnými výše bylo hlavně to, že Babylove nemají zdvojené boční manžety, takže plena při pohybu snadněji protéká. Výhodou ale je, že není parfémovaná, což některá miminka ocení.

Ráda bych upozornila, že toto je opravdu pouze můj subjektivní názor, který se může lišit od vašeho, což neznamená, že je jeden špatný, nebo dobrý. Asi si každá maminka musí najít pro to svoje miminko ty nejvhodnější plenky. Zdaleka jsem nevyzkoušela všechny, takže budu moc rád, když mi do komentáře napíšete vaše zkušenosti, třeba ještě změním názor :-)….

Pusa Vaše Romana

 

 • Erika 2.3.2016 at 6:14

  Dobrý den,souhlasím s Vámi,že Pampersky jsou nej. Taky jsme zkoušeli a ještě jako 2. Levnější varianta nám vyšlo Dada plenky dovezené z Polska. Známí nám vozí balík za 150kč a jsou srovnatelné s Pampers, ale používáme je přes den. Na noc už jedině Pampers kalhotky,které neškrtí a pojmou toho nejvíc. :-)
  Hezký den,
  Erika

 • Nikol 2.3.2016 at 17:11

  Za nas nejlepsi Tesco loves baby,vyrovnaji se zelenym pampers,a cenove dostupnejsi:-)Nejhorsi jsou podle me ty z Dm,mala je z nich opruzena,a pasky se casto odtrhuji…

 • Magdaléna 2.3.2016 at 17:12

  Romco, za nas Lidl. Premium care jednoznacne nejlepsi, ale cena je prilis vysoka. Na noc davam zeleny pampersky, aby mel Mates pohodli diky pruznosti po stranach. Pres den plinky z Lidlu, ktere odpovidaji zelenym pamperskam.

 • Kateřina 2.3.2016 at 17:13

  Ja pouzivam pleny z Albertu Emotikona smile. Takove ty se Smouly. Jsou casto v akci a pres den nam vyhovuji. Na noc davam pampers

 • Aneta 2.3.2016 at 17:13

  Já používám pro dvojčata šmoulí z Alberta, a to i na noc. Vyzkoušeli jsme všechny druhy Pampers (zelené i bílé jsou pro nás fajn, ale strašně drahé), sovičkové z Tesca, Babylove z DM. Šmoulí jsou pro nás super, a to i cenou Emotikona wink

 • Mohlo by se Vám líbit