Recenze

Zážitková jízda ve Ferrari

18.8.2017  | 
ferrari-458-563815_960_720

Možná se budete divit, ale přestože mám v rodině tolik chlapů, tak stejně pro mě pořád jsou narozeniny každého z nich trochu stres. Když se jich zeptáte, co jim máte koupit, řeknou buď suše “nic”, nebo nějakou úplnou blbost o které vědí, že ji nemůžu koupit. Když jsem se ptala taťky, co by si přál k letos narozeninám, zavtipkoval, ať mu koupím Ferrari. Překvapuje mě, že ještě po těch letech, co mě zná, neví, že jsem schopná všeho a Ferrari mu seženu. 😀

Věděla jsem naprosto přesně, kde mám takovou věc hledat. Už několikrát jsem na esennce.cz dárky pořizovala (ostatně o mých tipech na dárky se dočtete v jednom z dřívějších článků) a červený sporťák v nabídce mi neunikl. Za pár dní jsem taťkovi hrdě předávala do ruky krásnou tajemnou krabičku, ve které se ukrýval dárkový certifikát na tři okruhy jízdy ve Ferrari F458 Italia a můj osobní vzkaz. “Tak tady máš to Ferrari, tati!” smála jsem se, on byl trochu v šoku, ale hlavně měl radost, že si konečně vyzkouší pořádnou káru.

Když jsem jízdu vybírala, koukala jsem dost na to, jaké služby jsou v certifikátu zahrnuty. Z několika referencí na různé weby jsem se totiž dočetla, že někde musíte k částce za certifikát ještě složit nějaké zálohy, zaplatit pojištění, benzín a že se tak zážitek mnohonásobně prodraží. Naštěstí na Esennce bylo pojištění v ceně, která je 3999 Kč za tři kola na okruhu. Trochu mínus je, že pokud nejste z Příbrami, která je v nabídce, tak si musíte za zážitkem dojet. Naši jsou od Hradce Králové, jízdu spojili s výletem a udělali si fajn den, takže to nijak extrémně nevadilo, je však potřeba to mít na paměti.

pexels-photo-404190

Po příjezdu na místo taťku proškolil instruktor, projeli si v “safety car” celý okruh, a pak už mohl sednout za volant. Pokud nemáte řidičák anebo si úplně netroufáte řídit tolik koní pod kapotou, za stejnou cenu se můžete svézt jako spolujezdec, což si myslím, že není vůbec špatný zážitek.
Nečekejte, že se budete nudit, trasa má necelé dva kilometry, takže máte o zábavu v podobě zatáček, zrychlení a brzdění postaráno. První dvě kola si jedete sami a potom vám profesionální řidič zvedne adrenalin jako spolujezdci. Instruktor byl neuvěřitelný sympaťák a dokonce ještě taťku ponoukal, ať se do jízdy trochu opře. 😀 Adrenalin to teda určitě je, z celé vyjížďky byl náš oslavenec úplně v rauši, a bylo vidět, že prostě zase probudil naplno toho kluka, kterého má v sobě každý chlap.

Jsem moc ráda, že si dárek užil, a i když knížka by stála míň peněz, tenhle zážitek určitě nikdy nezapomene. Minimálně ještě měsíc potom se snažil mamku přesvědčit, že si Ferrari musí určitě pořídit. 😀

Taťka byl ze zážitku tak unešený, že ho zapomněl zdokumentovat, ale věřím, že to chápete! 😀

 

Mohlo by se Vám líbit