Recenze

Dámská jízda v Resortu Poppy

9.5.2017  | 

S mamkou máme takovou tradici, dámský wellness výlet. Letos nás to táhlo do Karlových Varů, a tak jsme už od podzimu plánovaly naši mikrodovolenou.
Potrpíme si na dobré služby, takže jsme si daly načas hlavně s výběrem hotelu. Nepotřebujeme pozlacenou koupelnu, ale dobrý poměr cena/výkon. Milý personál, hezké prostředí a dobré jídlo je prostě základ. Do oka nám padl Poppy Resort, který má opravdu dobrá hodnocení a wellness balíček, který odpovídal našim představám.


Co se týče termínu pobytu, byly jsme omezené zejména prací. Naštěstí obě můžeme pracovat odkudkoliv, takže jsme určitě chtěly jet v pracovním týdnu a na začátku sezóny, abychom měly co nejvíc klidu. Tři dny v prvním květnovém týdnu nám vyšly jako nejlepší volba a to se nám během pobytu i potvrdilo.

Resort Poppy leží asi 3km od Karlových Varů na kraji vesničky Březová. Je v přírodě, takže poskytuje skvělé místo pro soukromý relax kterého hojně využívají i známé osobnosti.
První dojmy byly trochu rozpačité. Budova zvenku vypadá jako skautská ubytovna, což pro mě bylo celkem zklamání. V tu chvíli jsem se začala modlit, aby interiér odpovídal lákavým fotkám, které visely na internetu. NAŠTĚSTÍ tomu tak opravdu bylo. Ihned za dveřmi do lobby nás přivítal příjemný interier, který odpovídá jménu Poppy (vlčí mák), bílá s červenými a černými doplňky.

Přijely jsme o chviličku dřív, než byl čas check-inu, měly jsme hlad a tak jsme si rovnou sedly do hotelové restaurace a vyzkoušely místní kuchyni. Výběr byl dost rozmanitý, zcela jistě by si vybral každý. My jsme šli do chodů, které vždycky ukážou, jestli to kuchař myslí vážně :)houbové risotto a caesar salát. Byly jsme tak trochu připravené na cokoliv, ale nakonec nás obě jídla mile překvapila. Ve wellness balíčku jsme měly zajištěnou polopenzi, takže nás ostatní ceny jídla moc netrápily. Každopádně obědové menu, ani nápoje předražené rozhodně nebyly, naopak bychom ceny ohodnotily jako celkem příznivé.
Při check-inu jsme obě dostaly již předem připravený rozpis procedur, což jsme považovaly za výhodu, protože se nám nechtělo složitě vymýšlet a kombinovat časy. Program byl sestavený tak, abychom ráno vždy stihly snídani, odpoledne měly čas na výlet a večer se nechat rozmazlit a potom hurá na večeři. Tímto člověku, který rozpis tvořil děkujeme, že zapojil mozek, protože se to příliš často nevidí! 😀

Na pokoji nás čekala hned tři překvapení. Pokojíček byl vážně malý, tak akorát na postel a dvě židle. S tím se asi nedá nic dělat, a při atraktivitě okolí stejně v pokoji jenom přespíte. :)
Druhá pecka byla prosklená zeď z pokoje přímo do sprchy, a žaluzie, které by nás chránily před pohledem na naše nahá těla, které nešly stáhnout dolů. To je sice boží nápad pro páry, ale pokud jedete s někým jiným a trpíte studem, zkuste se poptat, zda mají i pokoje bez této “vychytávky”. S mamkou se před sebou samozřejmě nestydíme, ale jsem docela ráda, že jsem nevyrazila třeba s babičkou. 😀
Poslední špaténka je absence wifi na pokojích. Já chápu záměr, aby člověk relaxoval a tak…jenže když nárazově potřebujete vyřídit pracovní záležitost (což jsme v průběhu pobytu musely s mamkou obě), tak je značně otravné sbalit notebook, jet dolů do lobby a tam se před zraky ostatních hostů kroutit na židličce s notebookem na klíně ve snaze napsat e-mail.

Wellness procedur jsme měly během tří dnů pět – perličkovou koupel, oxygenoterapii, pobyt v solné jeskyni, parafínový zábal na ruce a bahenní zábal. Balneo část hotelu je příjemná, čistá a personál skvělý. Na to, že v hotelu zase tolik hostů nebylo, i tak měli v balneu spoustu práce a bylo vidět, že jsou sehraní jako hodinky. Zcela upřímně, nikdo si tam s námi nevykládal a nerozmazloval nás. Na druhou stranu, při počtu lidí které museli “odbavit” při procedurách, to nikomu nezazlíváme.

Na pobytu v hotelích si vždycky nejvíc užívám snídaně, protože sama si doma dám tak maximálně kafe a jogurt. Nutno uznat, že snídaně v Poppy byly jedny z těch nejlepších. Večeře byly vždy o třech chodech, které se skvěle doplňovaly a myslím, že na místní kulajdu budu vzpomínat ještě dlouho!

Z celého pobytu bych chtěla vypíchnout jednu věc – skvělý personál.Od uklizečky, přes recepční, servírky, kosmetičky až po manažera byli všichni milí, usměvaví a profesionální. Takový skvělý přístup k hostům jsme už dlouho nezažily.

Ve čtvrtek ráno jsme byly rády, že už odjíždíme, protože hotel se začal dost plnit. Na rozloučenou jsme dostaly lahev vína, takže až se nám po Poppy zasteskne, určitě si ho otevřeme! :)

Foto: Resort Poppy

Mohlo by se Vám líbit