Kuchyně

Komu se nelení, tomu se zelení

1.5.2017  | 
GreenFoodsSupplements

Chlorella, matcha, mladý ječměn, spirulinazelené potraviny ovládly z ničeho nic celý svět. Musím říct, že když se z nenadání objeví nový zázračný doplněk stravy nebo superpotravina, přistupuji k ní se značným skepticismem – vážně to funguje, nebo je to prostě jenom dobrý marketing?

Můj postoj mi dlouho bránil k investici, která není úplně malá, pokud si kupujete kvalitní výrobky. Viditelné výsledky u kamarádky, její naléhání, že už se na mě nedá dívat a musím to taky zkusit nakonec rozevřely moji mysl i peněženku.
Nekonečnou únavu, zažívací problémy a cystické akné už jsem považovala za normální stav. To je v mém věku docela smutné a jsem vážně ráda, že jsem se do “zelenáčů” pustila, se vším totiž zatočili raz dva.

prirodni-kosmetika-s-pridanou-hodnotou-zdrava-kosmetika

Na doporučení jsem si pořídila mladý ječmen a chlorellu, prý je to nejvhodnější kombinace pro moje problémy.
Trochu rozpačitá je část dávkování – pokud začnete s příliš velkou dávkou, nemusí se to vašemu tělu úplně líbit. To jsem si ostatně sama vyzkoušela, když jsem si hned první den “naordinovala” doporučenou dávku, což je 1 čajová lžička ječmene na 2dl vody a asi 20 tabletek chlorelly. Řekněme, že podobné problémy vás potkají při dovolené v exotice a jsem vážně ráda, že byl tehdy víkend.
Po otřesném začátku jsem se poradila s kamarádkou a po pár dnech na vzpamatování začala odznovu, tentokrát postupně ve velmi malých dávkách. Konkrétně 1 menší čajová lžička na 5dl vody a 3 chlorelly v průběhu dne.
Lhát vám nebudu, zvyknout si na zelenou chuť vyžaduje trochu sebezapření, protože ječmen chutná jako posekaná tráva a chlorella zase jako seno :D. Nakonec se ale dopracujete do fáze, že vám bude chutnat.

První změna se dostavila asi po třech týdnech a byla dost zvláštní – přestalo mi chutnat kafe. Když mě kolegové přestali potkávat zhruba šestkrát denně u kávovaru, měli podezření, že jsem nemocná. Energie jsem však začala mít na rozdávání, dokonce se mi občas při odpoledním popíjení silnějšího ječmene dostavila lehká euforie, kterému říkám “zječmenovat se” 😀 .
Zažívání se mi dalo do pořádku, což člověk prostě musí ocenit.
Největší přínos byl pro mě ale jeden jediný – pleť se mi začala čistit a akné ustupovat. DÍKY BOHU! Já na něj totiž zkoušela všechno, speciální dermokosmetikou počínaje, vypuštěním lepku, laktózy a čokolády konče. Vše zabralo na chvíli a po pár měsících efekt zmizel. Problém totiž zřejmě nebyl vůbec v pleti, ale v játrech, jejichž špatný stav se často projevuje právě akné (a žádný dermatolog vám to samozřejmě neřekne…).

d4818b0fc3b96b5c70b35e39c17ed0b2

Když jsou věci v pořádku, člověk si na ně rychle zvykne a bere je jako samozřejmost. Trochu bych to přirovnala ke vztahu, prostě si zpohodlníte a říkáte si, že na to můžete začít trochu kašlat. Někdy jsem zapomněla, někdy se mi prostě nechtělo, jela jsem pryč a ječmen i chlorellu jsem nakonec z hlavy úplně vytěsnila. To, že obojí fungovalo skvěle jsem si uvědomila v momentě, když mi začaly rašit první zanětlivé vředy pod kůží a já zase pila kafe po litrech. A cítila jsem se zase mizerně.
Naštěstí návrat ke dvěma zapomenutým krabičkám je snazší než k partnerovi :-) .

Jak to celé funguje?
Při zadání “zelená potravina” do vyhledávače na vás vyskočí mnoho informací a v některých se dá opravdu jen velmi těžko vyznat.
Zjednodušeně řečeno, kouzlo zelených potravin tkví v tom, že obsahují vitamíny, minerální látky, bílkoviny, nukleové kyseliny a enzymy, které jsou nezbytné pro růst, stavbu a fungování buněk jednotlivých tkání a zároveň obsahují chlorofyl, antioxidanty a vlákninu, které napomáhají organismu zbavovat se odpadu vznikajícího při metabolismu buněk.

Mohlo by se Vám líbit