Krása

Milujeme Aloe Vera! Proč?

30.11.2016  | 
FullSizeRender 29

Věhlas Aloe Vera za celá tisíciletí nezanikl a je to jedna z nejvyužívanějších rostlin. A nejen pro zkrášlování našich obydlí! Především v medicíně, farmaceutickém, kosmetickém a v poslední době také v potravinářském průmyslu. My blahodárné účinky aloe vera oceňujeme zejména v přírodní medicíně a kosmetice. Máte problémy s kůží? Aloe Vera. Máte problémy se zažíváním? Zase Aloe Vera. A mohla bych pokračovat, je vážně geniální! Čtěte proč ..

Aloe Vera totiž obsahuje řadu účinných látek, které vytvářejí celé spektrum účinků. K nejvýznamnějším obsahovým látkám patří specifické polysacharidy, enzymy, vitamíny, minerály, steroly, které mají protizánětlivý účinek. Aloe Vera také působí antioxidativně. Vnitřně je doporučováno například při zánětlivých onemocněních trávicího ústrojí, diabetu, astmatu a snížené imunitě. Při zevní aplikaci je doporučeno ji aplikovat při expozici UV-záření, herpes genitalis (opar na genitáliích) a seborrhoické dermatitidě (nepěkné červené fleky v obličeji a suchá odlupující se kůže).

FullSizeRender 31

Přírodní přípravky s Aloe Vera patří vůbec k nejprodávanějším doplňkům stravy. A to zejména, protože velké množství látek obsažených v něm nastoluje požadavek garance kvality. Nejčastěji se na trhu objevuje Aloe Vera gel (drinking gel). Je vyroben z čistého gelu obsaženého v listech Aloe Vera. Při výběru kvalitního Aloe vera gelu je důležité zjistit, jaký druh Aloe byl k jeho výrobě použit. Kvalitu rovněž znatelně ovlivňuje výroba, která by měla probíhat za studena, aby nedošlo ke zničení struktury složitějších organických látek (a tím nedošlo ke ztrátě léčebných účinků gelu).

FullSizeRender 27

Proto je třeba rozlišovat mezi produkty od jednotlivých firem. Produkty s označením Aloe Vera šťáva nebo Aloe Vera nápoj jsou pouze nápoje s příchutí Aloe a nečekejme zde výše zmíněné příznivé účinky. Významnou roli v tomto ohledu hraje mezinárodní sdružení producentů Aloe IASC (The International Aloe Science Council), které při splnění předepsaných podmínek vydává certifikaci, a tím garantuje standardizovaný obsah biologicky účinných látek (v rámci Evropské unie je za nejsolidnější považován certifikát německého institutu SGS Fresenius).

FullSizeRender 28

A jaké produkty Aloe Vera milujeme my?

Kromě Aloe Vera drinking gelu a jeho schopnosti podporovat správnou činnost zažívacího a imunitního systému je to Aloe Vera Emergency Spray od LR. Kombinace Aloe Vera gelu, propolisu a dalších bylin, kzterá dělá z výrobku bezkonkurenční, multifunkční přírodní léčivý prostředek, který by neměl chybět v žádné domácnosti, zvláště jsou-li v ní děti!!! Je možné ho aplikovat na kůži i sliznice, dokonce i aplikace do otevřených ran (bércové vředy, proleženiny, stržené spáleninové puchýře, afty v dutině ústní atd.) je bezpečná. Při infekční rýmě je velmi účinné nakapat několikrát denně sprej do obou nosních dírek. Na počátku to trochu štípe, ale to je pak vynahrazeno rychlým zprůchodněním nosních cest, zkrácením doby trvání rýmy a zároveň zničením virů a bakterií. Také při zánětech krčních mandlí je vhodné několikrát denně aplikovat sprej do dutiny ústní. Afty na sliznici, rány po stomatologických zákrocích, drobné spáleniny, odřeniny a jiné i zánětlivé afekce (např. nežity) na kůži dobře reagují na aplikaci spreje.

FullSizeRender 30

Je to možná až příliš jednoduché, ale ano, já s Aloe Vera opravdu léčím vše. Pokud nezabere, řeším problematiku hlouběji, ale zatím to pomáhá :) Vyzkoušejte i Vy. Nebo máte zkušenosti s produkty Aloe Vera a také na ně nedáte dopustit?

A.

Zdroj: https://www.celostnimedicina.cz/aloe-vera.htm

Photos: www.instagram.com

Mohlo by se Vám líbit