Krása

Změňte styl odličování a získáte lepší pleť! Teď hned!

10.11.2016  | 
FullSizeRender

Odborníci tvrdí, že můžete mít ten nejlepší krém na světě, ale bez dobře vyčištěné pleti Vám nebude nic platný. Nedostane se přes vrstvu prachu, mazu a líčidel. Totiž, podle nejnovějších vědeckých výzkumů, je to právě znečištěný vzduch a všudy přítomný prach, který způsobuje vrásky, ztrátu pevnosti, jasu, zvýšenou tvorbu pigmentových skvrn atd. Takže jestli se tomu všemu chcete vyhnout, začněte si okamžitě pořádně čistit pleť. Ne a jen micerální voda nestačí! :) Když zařadíte do své každodenní večerní rutiny odličovací balzám nebo olej, hodně rychle uvidíte výsledky.

FullSizeRender-1

Čištění je krok, který pokožce umožní volně dýchat, zbavý ji výše uvedených nečistot a připraví ji na to, aby se do ní mohly dostat účinné látky z krémů, a nachystá ji na líčení. V tomto článku si přečtete, jak nejlépe o pleť pečovat krok za krokem a jaké přípravky zvolit! 😉 Zároveň je důležité si uvědomit, že čistit pleť by si měla každá žena! I ta, která líčidla nebo make-up nepoužívá. Pleť je totiž potřeba čistit každý den za jakýchkoli okolností. Jen tak bude vypadat mladistvě a zdravě. Navíc je důležité čistit pleť večer i ráno! Na to nezapomeňte. OK, jdeme už na to :)

FullSizeRender 24

KROK č.1 OČI

Začínáme odličování u očních partií. Nejlépe zvolte přípravek, který je určen přímo na odlíčení očí (protože pokožka kolem očí je velmi citlivá). K odlíčení používejte jemné vatové tamponky. Při čistění postupujte jemně, nedrhnout!!! Tamponky namočené v odličovači přiložte na oči a nechte chvilku působit. Jemně setřete směrem od nosu k uchu (nechceme oční okolí “vytahat” a být brzy vrásčité!!).

KROK č. 2 SAMOTNÝ OBLIČEJ, KRK A DEKOLT

Ať už máte pleť suchou či mastnou, pořiďte si odličovací balzám či olej. Funguje to 😀 Umí odstranit nečistoty rozpustné v tucích (a že jich všude kolem nás není málo). A ano, to platí pro suchou i mastnou pleť. PS: pokud ovšem nemáte minerální olej, ten naopak póry ucpává.

A jak se s balzámem či olejem správně odlíčit? Na suchý obličej, krk a dekolt (ano, nezapomeňtě i na tyto partyje :) ) aplikujte jedno nebo druhé. Krouživými pohyby rozetřete. V případě balzámu následně setřete mušelínovým ubrouskem (kdo nezná, jedná se o výjimečně jemné ubrousky z bavlněného mušelínu, maminky určitě znají..) a opláchneme teplejší vodou. Podobně je to i u oleje, v případě hydrofilních olejů se tímto změní v hedvábně mléčnou emulzi, kterou stačí opláchnout vlažnou vodou.

Následně je čas na mycí gel či oblíbenou micerální vodu. Sáhněte pro ty produkty podle typu Vaší pleti. Zbavíte se nečistot rozpustných ve vodě, případných zbytků balzámu či oleje. Dvojité čistění je tou správnou cestou k opravdu čisté pleti, a proto tento krok nevynechávejte :)

A jaké přípravky zvolit?

Odličovací balzámy nabízí spousta značek. Chcete-li se u odličovacího rituálu rozmazlovat, vyzkoušejte Advanced night micro cleansing balm od Esteé Lauder (cca 1100,- Kč), Clinique Take The Day Off (cca 670,- Kč) nebo Nobilis čistící balzám Tilia (cca 350,- Kč). Hydrofilní olej vyzkoušejte například od značky Saloos, který nabízí širokou škálu bio olejů (cca 100,- Kč) nebo Nobilis (cca 250,- Kč).

FullSizeRender 26

FullSizeRender 25

10830830_10152818015322435_6143284000197514587_o

Tímto způsobem čištění dosáhnete zjemnění pletí, zklidnění po celodenní námaze a připravenosti k dalšímu ošetření a regeneraci. Probudí unavenou pleť k životu, dodá energii, hydratuje, pomůže s pupínkama a dokáže zpomalit proces jejího stárnutí. Tak co? Vyzkoušíte i Vy? Já určitě :)

Pěkný den! :* A.

 

Zdroj: www.elle.cz

Zdroj photos: instagram.com, facebook.com

Mohlo by se Vám líbit