Volný čas

Sex versus vztah

13.9.2016  | 
couple-731890_1920

Je sex rovnocennou součástí vztahu, nebo na sexu závisí celý vztah? Některé ženy by jistě argumentovaly, že sex není všechno, ale je to opravdu tak? Možná si jen nechceme přiznat, jak moc velkou roli v našem životě sex hraje. Pokud jsme v monogamním vztahu delší dobu, sexuální náboj se pozvolna vytrácí a náš sexuální život se pomalu, ale jistě stává rutinou. Ze spontánního náruživého aktu se stává stereotyp. Otázkou je, zda si toho raději nevšímáme, nebo tento fakt akceptujeme jako součást vývoje každého vztahu? V tom případě proč máme milence/milenky a více hádek než na začátku vztahu?

Chlapi mají spoustu řečí o tom, kolik měli za život v posteli žen, kolik jich měli v jeden okamžik a kolik by jich ještě chtěli “zvládnout” dokud se nezačnou zase počůrávat. Porovnávají jejich barvy, tloušťky, velikosti (ať je řeč o čemkoliv). Obdivně se plácají po ramenou a hodnotí je na stupnici od 1 do 10… Ve stejný okamžik sedí jejich partnerka s nejlepší kamarádkou a svěřuje se jí, co asi dělá špatně, když už s ní ten její „samec“ přes měsíc nesdílel jinou intimní chvíli než “gaučing”!

Dříve jsem na každém rohu slýchala, jaký jsou ty ženský strašný “frigidy”, že je akorát bolí hlava, jsou protivný a nic s nima není… Teď neslyším nic jiného, než stížnosti žen, jak jsou ty chlapi líní, sex je nebaví a jak jsou samá výmluva – většinou je to moc práce a málo času na odpočinek. Někteří pánové dokonce přiznávají, že upřednostňují masturbaci před sexem, protože s tím není tolik práce… Potom nechápu, proč tráví tolik mužů tolik času v posilovně nebo běháním po parku. Proč raději nespálit kalorie zábavnějším způsobem??? Nebo platí pořekadlo, co je v domě není pro mě a raději si užívají s „nenáročnou“ milenkou než, aby snažili uspokojit ženu, kterou mají doma? Nebo se z mužů stalo opravdu pokolení „líných rybářů“, kteří místo aby ryby lovili, zůstávají jen u bezpředmětného tlachání “táááááákhle velký kapr to byl”?!?

Každopádně sexuální abstinence není nic, co by přispívalo k pohodovému partnerskému vztahu. Sexuální napětí se v nás hromadí a my ho musíme zákonitě někde ventilovat. Většinou to odnese ten, kdo je nám nejblíže – náš partner! Dle mého názoru vzniká takto naprostá většina hádek. Není nic protivnějšího, než žena, která se cítí být nechtěná a víc nepoužitelného než muž, který trpí přetlakem.  Znáte to jistě sami, pánové – necítíte se po sexu uvolněnější, klidnější, prostě víc v pohodě? A co Vy dámy? Byly byste hysterické kvůli nevynesenému smetí, kdybyste právě zažily pětiminutový orgasmus? Asi ne… :)

T.

Mohlo by se Vám líbit