Recenze

Co je IPL eplilace a rázová vlna? Pomáhá to vůbec?

10.9.2016  | 
JE0C8254malé

Milé dámy, tentokrát jsem nastavila vlastní kůži, abych Vám mohla popravdě říci, zda sliby, že rázová vlna pomáhá na zpevnění pokožky a proti celulitidě, jsou pravdivé. A že po IPL epilaci Vám přestanou růst chloupky a vy už nikdy nebudete muset řešit, žiletky, podrážděnou pokožku a hlavně holení míst, kam si sama pořádné ani nevidíte :D.

Ten svět je pěkně nespravedlivý. Někomu sudičky dají do vínku pořádnou porci šmrncu a postavičku jako lusk, jiný se musí dřít hodiny ve fitku a je mu to houby platné. Já figuru zadarmo nemám, nemyslete si. Musím se hlídat ve stravě, pravidelně cvičit. Jinak bych takhle rozhodně nevypadala. Přírodě je občas potřeba trošku pomoci a tak jsem se rozhodla vyzkoušet rázovou vlnu, která slibuje zbavení celulitidy a zpevnění problematických partií. Zní to více než dobře, ale funguje to? Tato metoda je viditelná již po první aplikaci, a to díky unikátní technologii, která kombinuje extrémně účinné akustické rázové pulsy s pulsy elektrickými. Rázová vlna se již více než 30 let s úspěchem používá také v klasické medicíně, a to například k rozbíjení ledvinových kamenů nebo léčbě pohybového aparátu. Já jsem podstoupila proceduru asi desetkrát a mohu říci, že to znát opravdu je! Jsme k sobě hodně kritická, takže na sobě neustále vidím drobnosti, které bych mohla a měla zlepšit. Tedy neřeknu Vám, že jsem teď absolutně bez celulitidy a naprosto dokonalá, ale pravdou je, že manžel ani ostatní žádné ďolíčky nevidí a to je důležité :-).
Co by Vás ještě mohlo zajímat je to, že díky rázové vlně dochází k mechanické stimulaci cévního a lymfatického systému, která vede k výraznému zmenšování otoků a ke zvýšenému vylučování lipidů z tukových buněk. Akustické pulzy podporují zároveň produkci fibroblastů a tento proces vede k významné tvorbě nových zesílených vláken kolagenu a elastinu. Růst nových kapilár a zároveň zlepšení mikrocirkulace krve vede ke zvýšenému přísunu kyslíku a ke zvýšenému metabolismu v ošetřované oblasti. Rázová vlna není pouze vhodná k odstranění celulitidy a redukci objemu a zpevnění pojivové tkáně, ale dokonce i může významně vylepšit vzhled strií a jizev, a rovněž pomůže k omlazení pokožky a zvýšení její pružnosti. Což matka po porodu dokáže náležitě ocenit.
JE0C8236malé

Přestože nepraktikuji žádné pravidelné procedury typu botox apod., na Klinice krásy Anděl jsem podstoupila ještě IPL epilaci. Pokud teď koukáte a netušíte, o co jde, jste na tom stejně, jako jsem byla já. Tedy na vysvětlenou: IPL znamená intenzivní pulsní světlo a jde o nejmodernější metodu epilace na trvalé odstranění chloupků. Vzhledem k šetrnosti metody, můžeme IPL odstranit ochlupení na jakékoliv části těla. Ženy vítají odstranění chloupků v obličeji nad horním rtem, nebo mezi obočím. Muži se zase rádi zbaví ochlupení na ramenou a zádech. Velmi vděčná partie je také podpaží. Já jsem podstoupila depilaci právě podpaží a intimních partií. Příjemné to tedy rozhodně není! Lhát vám nebudu, ale pro krásu se musí něco vydržet. A ten výsledek za to stojí. V podpaží i v intimních partiích mi už chloupky prakticky nerostou. Škoda, že na nohou i rukou mám chlupy blonďaté a na ty to jaksi nefunguje :/. Takže se tam budu muset nadále holit, ale oceňuji upřímnost majitelky kliniky paní Jírů, která mi při první konzultaci sdělila, že se v mém případě bohužel všech chloupků nezbavím.
JE0C8267malé

Takže shrnuto a podtrženo. Rázovou vlnu i IPL epilaci doporučuji! Opravdu to funguje, ale čarovat neumí nikdo a nemůžete čekat zázraky. Když se budete cpát každý den hamburgerem s hranolkama, tak vám nepomůže ani svěcená voda. Chce to trochu odhodlání a disciplíny. K procedurám přidat rozumnou dietu, trochu cvičení a věřte, že budete nejen vypadat skvěle, ale budete se i tak cítit.

Moje rada: Proč všechno, co stojí za to, tolik trvá?

Všechno, na čem nám opravdu záleží, se nám plní až s odstupem času pouze proto, abychom pochopili HODNOTU splněného snu.
Když dáme dítěti jen tak peníze, nepochopí jejich hodnotu. Když člověku, který je zvyklý jen brát, dáme veškerou svou lásku, nepochopí její hodnotu. Bude schopen od nás kdykoli odejít a ani se nebude trápit, protože nechápe naši hodnotu. To, do čeho nemusíme vložit své úsilí, pro nás nemá hodnotu. (čerpáno z www.firstclass.cz)

Foto: Jan Altner

Mohlo by se Vám líbit