Volný čas

Důležitost přátel v našem životě

16.6.2016  | 
friends-1272735_960_720

Partneři, milenci, manželé … Ti všichni odcházejí a přicházejí naším životem tak prostě proplouvají. Někdo je krásnou vyjímkou a ve svém životě má jednoho životního partnera. Budiž jim přáno …

Ale přátelé … ne známý, ale pravý přátelé jsou s námi stále. Byli se mnou už v začínající pubertě a ačkoliv by to člověk nečekal jsou tu stále. Ať už bydlíme každá jinde, žijeme rozdílné životy, vždycky když se sejdeme je to prostě jak „za starých časů“. S nikým se necítím tak skvěle jako s nimi, vybavují se nám naše mejdany a párty když rodiče odjeli a my byli v té době ještě bez dětí, bez povinností a starosti co jsme měli, byli vážně někde jinde :)

Pokaždé když se vidíme, říkáme si, že se musíme co nejdřív zase sejít a přitom zase spěcháme domů k rodině a ani si nestihneme říct vše, co bychom chtěli a nebo spíše měli. Ale co je na tom vážně krásné? Pohádáme se jak malé děti a pak se tomu dokážeme s odstupem pár dní po vychladnutí i zasmát. Ano, to je podle mého zkrátka pravé přátelství. Dokázat přiznat druhému svou chybu, beznaději i starosti.

Přátelství je naprosto jedinečným vzájemným vztahem. Na rozdíl od rodinných pout (matka, otec, atd.) přátele si vybíráme sami. Přátelství se nepodobá ani manželství či milostnému vztahu. Pokud s rodiči, manželem či manželkou nebudete měsíc mluvit, bude naprosto jasné, že mezi vámi něco neklape. Ale  mezi přáteli je to běžná věc.  Spousta výzkumů ukazují, jak důležití jsou přátelé ke štěstí a pro zdraví člověka, fyzické i psychické. Přátelství se mění s tím, jak lidé dospívají a stárnou, ale to co od něj očekáváme je stale stejné.

friends-1200126_960_720

PODPORU, POCHOPENÍ, POCIT SOUNÁLEŽITOSTI.

Zajímavé je, jak lidé získávají přátelé.

Nezávislí. Získají přátele všude, kam přijdou. Dobrých kamarádů mají více, než skutečně hlubokých vzájemných vztahů.

Vybíraví. Pořídí si několik skutečně blízkých přátel a vztahy s nimi udržují po celá léta. Není to způsob ideální, neboť ztráta jednoho přítele se může stát velmi těžkou zkouškou.

Zlatý střed. Nejlepší je oba způsoby spojit. Neztrácet kontakt se starými přáteli a v průběhu života nacházet nové.

Tímto bych ráda poděkovala svým přátelům a nejen těm z puberty. I v dospělém věku se dá potkat přátelé co Vám zůstanou navždy :)

Bára :)

girls-462072_960_720

Zdroj: můj život a http://www.pronaladu.cz/proc-s-vekem-ztracime-pratele/

 

Mohlo by se Vám líbit