Volný čas

Proč jet na dovolenou na Maledivy a jaká jsou úskalí

18.4.2016  | 
IMG-20141120-WA0013_1

Maledivy jsou skutečný ráj na zemi, luxusní destinace v pravém slova smyslu. Nádherné pláže, koupání, příroda i nadstandardní služby. Láká vás již dlouho tato destinace a ještě jste se pro ni stoprocentně nerozhodli? Pokusím se vám poradit a nastínit světlou i tmavou stránku tohoto souostroví.

Na Maledivách jsem byla dvakrát a pokaždé jsem si dovolenou náležitě vychutnala. Hlavní důvody se pokusím shrnout do několika bodů.

1. pláže

Na Maledivách se rozkládají krásné pláže, které pokrývá jemný bílý písek. Všude kolem se nachází palmy a bohatá tropická vegetace. Můžete se zchladit v azurově modrém a průzračném moři, jehož teplota se celoročně pohybuje kolem příjemných 27 stupňů. Většina ostrovů je obklopena fascinujícími korálovými útesy, kde žije mnoho překrásných ryb.

2. odpočinek a romantika

Zde naleznete ideální podmínky pro romantickou dovolenou! Můžete si užívat chvíle nerušeného odpočinku na pláži, kde nepotkáte živou duši. Dosah internetu a další vymoženosti civilizace jsou zde hodně omezené, což v tomto případě velice kvituji, protože se vám partner může plně věnovat po celou dobu vaší dovolené :-).

3. šnorchlování

Na Maledivách je bohatý podmořský život. Díky teplé a průzračné vodě, která je navíc poměrně klidná, se nabízí ideální podmínky pro šnorchlování.

4. potápění

Pokud si troufnete na potápění, pak se můžete těšit třeba na rejnoky, žraloky (dokonce i žraloka velrybího), manty, delfíny a spoustu jiných velkých ryb. Jednotlivé hotely navíc pořádají výlety na místa, kde je hojný výskyt delfínů nebo nabízejí podvečerní krmení rejnoků a žraloků.

5. počasí

Maledivy leží poblíž rovníku, tudíž průměrná roční teplota se zde pohybuje kolem 30 stupňů Celsia, což je naprosto skvělé. Příjemné klima doplňuje jemný vánek, který zde fouká téměř bez přestání. Není proto divu, že na Maledivy míří většina turistů v zimním období. Jestliže si chcete užít maximum sluníčka a minimum srážek, doporučuji vyrazit na Maledivy v období od prosince do dubna. Jedna z mých návštěv proběhla začátkem listopadu a polovinu dovolené nám bohužel propršelo, ale i tak bylo teplo. Takže se dalo sedět v baru na pláži pod deštníkem, nebo na terase našeho domečku. Samozřejmě se dalo dělat ještě něco jiného, ale to tady asi nemusím popisovat :D.

6. výlet na obydlené ostrovy

Jestliže chcete alespoň trochu poznat skutečný život Maledivců a dozvědět se více o jejich kultuře, pak se vypravte na některý z obydlených ostrovů a setkejte se s místními domorodci. Tak můžete alespoň trochu poznat skutečný životní styl místních.

Za stinnou stránku tohoto pohádkového místa by někdo mohl považovat náboženské vyznání domorodců. Během návštěvy vám rozhodně nebude nic divné. Z letiště zamíříte přímo do hotelu, kde vás čekají skvělé služby a ráj na Zemi. Ostrovy obklopené korály, tyrkysové moře, celé to prostředí skutečný ráj připomíná, ale velmi nízká úroveň kontaktu mezi obyvateli souostroví a turisty má svůj důvod. Obyvatelé prožívají opravdový ortodoxní islámský život. Málokterý návštěvník vlastně ví, že přilétá do země, ve které žije přes 300 tisíc muslimů. Islám je zde oficiálním náboženstvím. Místní mají zakázáno užívat alkohol, dodržuje se zde tradiční halal a ženy mohou být týrány….

Ovšem na úplný závěr bych chtěla podotknout, že jsem si dovolenou opravu užila a syn Maxíček je výsledkem naší skvělé dovolené v tomto ráji :* .

 • Katka 19.4.2016 at 14:06

  Na kolik to tak vyjde penez?

  • Romana 19.4.2016 at 16:28

   Cena za osobu na týden se pohybuje od 60.000 Kč.

 • Mirka 19.4.2016 at 16:53

  …a nebo se dá bydlet v guest housu na některém z obydlených ostrovů (např. Dhiffushi), který není pozlátkem pro turisty, a to jsou teprve ty pravé Maledivy (moc by mě zajímalo, kde se autorka v resotu setkala s ortodoxními muslimy, jelikož ani na domorodém ostrově se nic tak “ortodoxního” nevyskytovalo, ba naopak, všichni byli velmi přátelští, milí a absolutně nepohoršení auroamerickým stylem života). A hlavně to přijde na zlomek ceny pobytu v ošperkovaném resortu, kterých je všude po světě mraky, jeden jako druhý….
  P.S. Turisti, kteří na Maledivy letí, obvykle vědí, že je to muslimská země, jelikož si většinou alespoň zběžně přečtou, kam to vlastně letí…

  • Romana 19.4.2016 at 18:43

   Informace o náboženství jsem čerpala v průvodcích této země, jak sama navrhujete. Souhlasím,že Maledivy mají asi mnoho tváří, ale já jsem vyhledávala právě zmiňovaný komfort, pohodlí, klid, romantiku atd. Přeci jen to byla svatební cesta :). Jinak moc děkuji za názor

 • Janka 20.4.2016 at 16:33

  Maledivy jsou také nádherný kousek ráje. Z těch exotičtějších za sebe doporučuji ještě Seychely, Kubu a Kanárské ostrovy :)

 • xf 21.4.2016 at 2:18

  Nikdy nepojedu do žádné muslimské země a nebudu žrát Halal produkty. Tu verbež prostě podporovat nebudu žádným způsobem.

 • Mohlo by se Vám líbit