Krása

Depilace ala Brasil – stojí za tu bolest?

5.4.2016  | 
IMG_0322

Léto před náma, bikiny time. Tak proč nevyzkoušet něco “nového” a nevypadat v nich co nejlépe? BRAZILSKOU DEPILACI! Kdo neabsolvoval tuto proceduru na vlastní kůži určitě už kroutí hlavou a říká si: nikdy! A co na to já? Doporučuji. Proč? .. ano, bolí to .. efekt? Ve srovnání s žiletkou bezkonkurenční :)

Co je brazilská depilace?

Jedná se o odstranění chloupků v oblasti intimních partií – a to komplet :) Tento moderní zákrok je původem z Brazilie. Chloupky se odstraňují pomocí cukrové pasty nebo vosku. Pro dokonale hladký výsledek depilace je třeba nechat chloupky narůst na délku 5 – 8 mm. Opakované ošetření se provádí u každého individuálně, dle rychlosti růstu, lze avšak obecně počítat s dobou 4 – 6 týdnů (záleží jak dlouho “mezifázi” vydržíte :)).

IMG-20160404-WA0003

Samotný proces

Tato procedura trvá v rozmezí 30 – 60 min, záleží na zručnosti toho kdo službu provádí a míře ochlupení. Také záleží na výběru salonu, který tuto službu nabízí (cena se obvykle pohybuje v rozmezí 500 – 1000 Kč). Vybrat si můžete z více technik. Někdo aplikuje pastu na kůži a pomocí papírků strhává. Dle mého názoru zbytečně zdlouhavé “utrpení”. Jiný zase aplikuje pastu, krouživými pohyby roztírá a trhá rovnou ve směru růstu chloupků. Mě tento způsob vyhovuje nejvíce, ať to mám rychle za sebou :). Jak říkám, bolí to, hodně (někdy u toho i nadávám :D) .. ale nedejte na první návštěvu. Další je únosnější, chloupky jsou jemnější a roste jich méně. A výsledek? Rozhodně za to stojí, to Vám potvrdí každý partner :)

IMG_65829238857703_1

Po depilaci

Následně (24 h) po ošetření je dobré dodržovat několik rad a tipů. Vyvarujte se aktivitám, u kterých by jste se mohly zapotit (včetně opalování). Po depilaci jsou póry otevřeny, čímž jsou náchylné k infekci. Dále se vyhněte nošení úplého oblečení, keré může způsobit svědění kůže a zarůstání chloupků. Proti zarůstání chloupků doporučuji pokožku peelingovat a následně hydratovat vhodným krémem. A toť vše .. máte měsíc “pohodu” 😀

Stojí to za tu bolest? Za mě: ANO STOJÍ! Půjdete do toho také? Těším se na Vaše zkušenosti. Vaše A.

PS: Salony nabízejí “brazilku” i pro muže :p .. když Vás bude chlap štvát .. 😀

  • kristyna 5.4.2016 at 10:39

    Chci do toho jit, kazdodenni holeni uz me nebavi, ALE nedokazi si predstavit cekat na tech 8 mm….!!!

    • Anna 5.4.2016 at 12:31

      Stačí 5 mm :) Ale co Ti budu povídat, není to můj oblíbený týden 😀

    Mohlo by se Vám líbit